четвер, 17 вересня 2009 16:46

Листи виборців надсилають із помилками

Автор: фото: Інна МОСКАЛЬЧУК
  Полтавка Світлана Денисенко показує листи виборців, що надійшли членам її родини. Лише двом прислали правильні дані, трьом — із помилками. Іще три людини з її сім’ї не отримали даних про внесення до реєстру виборців
Полтавка Світлана Денисенко показує листи виборців, що надійшли членам її родини. Лише двом прислали правильні дані, трьом — із помилками. Іще три людини з її сім’ї не отримали даних про внесення до реєстру виборців

До 10 вересня Центральна виборча комісія повинна була надіслати всім виборцям персональні конверти. У них — дані про включення до Державного реєстру виборців. Більшість жителів області таких конвертів не отримали. Ті, хто отримав, зауважують чимало помилок у даних реєстру.

— Нас восьмеро в родині, — розповідає архітектор 29-річна Світлана Денисенко з Полтави. — Листи виборців надійшли п"ятьом. Лише в двох дані правильні.

Показує лист чоловіка.

— Вова народився на Луганщині, а його в Хабаровський край прописали. Мама також не в Полтаві народжена.

Жінка каже, звертатися для виправлення даних не планують.

Більше 30 років у Полтаві живемо та голосуємо, — обурюється. — Чи вже за цей час не можна правильні списки скласти? Ніхто не має часу йти робити виправлення. Усі на роботі. Заради цього відпрошуватися навряд чи будемо.

Журналіст 27-річний Олександр має реєстрацію не в Полтаві. Проте живе в місті останні 10 років, працює.

— Останні кілька виборів пропустив, — каже. — Нема бажання витрачати на поїздку 100 і більше гривень, щоб поставити галочку в бюлетені. Цього разу на інтернет-сайті Держреєстру виборців прочитав про можливість змінити адресу виборця. На роботі взяв довідку, що дійсно працюю в Полтаві. Зробив копію паспорта. Усе це у вівторок відніс у відділ ведення Держреєстру виборців за місцем фактичного проживання. Довідку з роботи спочатку не хотіли брати — сказали, вона не потрібна. Але я переконав її взяти. Щоб кілька разів не бігати, раптом що. Передзвонити треба за тиждень. За цей час мають вирішити, чи змінять мою виборчу адресу.

У день виборів зміни до списків вносити не будуть

Сама прописана не в Полтаві, а в Рівненській області. Телефоную у відділ ведення Держреєстру виборців Октябрського району Полтави, бо там живу.

— Треба підстава вагома для зміни адреси, — каже працівник відділу телефоном. — Наприклад, довідка з роботи. Попереджає, що рішення по зміні виборчої адреси прийматиметься тривалий час. Тому із заявою слід звернутися не пізніше кінця жовтня.

У відділі іншого району кажуть, якщо я не приписана в Полтаві, то і голосувати за будь-яких обставин тут не маю права.

— Голосувати виборець може там, де він виявить бажання, — пояснює начальник відділу адміністрування Держреєстру виборців Полтавської області Юрій Сиверин, 27 років. — Ніяких підстав і довідок для цього не потрібно, лише заява.

Пояснює, затримка з отриманням листів виборців виникла, бо на поштові відділення вони надійшли лише 11 вересня. Це сталася через обробку великої кількості даних Центральної виборчої комісії.

Листи не вкладали в конверти, аби зменшити їх вартість і час на розсилку. Аркуші згорнули так, аби було видно тільки адресу виборця. А персональні дані — ні.

— При формуванні цьогорічного реєстру бралися за основу списки виборців станом на лютий 2006 року, — каже Юрій Сиверин. — Тому можуть траплятися помилки. Якщо виявили неточності, треба звертатися у ваш відділ ведення реєстру виборців.

У день виборів зміни до списків виборців вносити не будуть. Дільничні комісії отримають списки в два етапи. Уперше — за 45 днів до виборів. Тоді можна буде звернутися та перевірити свої дані. Виправлені списки надійдуть за три дні до голосування.

— Реєстр виборців формувався станом на 31 травня цього року, — наголошує Юрій Сиверин. — Якщо ваші дані змінилися, ви також отримаєте лист виборця, але із запізненням, після періодичного оновлення реєстру.

Зараз ви читаєте новину «Листи виборців надсилають із помилками». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути