Фермери Сергій Таран із села Марківка й Валерій Дрига із села Дрижина Гребля Кобеляцького району в складі української делегації з 23 фермерів з"їздили в Бразилію. Організував поїздку приватний підприємець із Києва Андрій Дикун. Він розвиває в Україні аграрний туризм. За поїздку чоловіки заплатили по 2,7 тис. євро.
— До Києва дісталися своїм ходом. Із Борисполя полетіли в Італію, — переказує 47-річний Валерій Дрига.
Із Рима майже 12 годин летіли до Бразилії.
— У Ріо-де-Жанейро нас поселили в готелі на пляжі Пакокабана, — згадує Сергій Таран, 43 роки. — Місце шикарне. Із вікон готелю було видно 11 футбольних полів. На них цілодобово грали у футбол. Уночі поля освітлювалися.
У готелі був шведський стіл. Чоловіки кажуть, їли до схочу. У Бразилії спробували тамтешньої кави.
— Та, що продається в Україні — бурда, виготовлена на відходах кави, — кривиться Таран.
Фермерам показували як росте цукрова тростина. Переказують, клімат тут ідеальний для сільського господарства. В один і той самий час кукурудзу сіють, прополюють і збирають. Української осені та зими в Бразилії немає й сіяти можна цілий рік.
— Цукор із тростини нашому не поступається — це вигадки, — в один голос запевняють чоловіки.
Цукрову тростину тамтешні фермери не сіють, а саджають пагонами. Обрубки закопують у землю й через 18 місяців збирають новий урожай.
Кажуть, уряд країни через подорожчання нафти зорієнтовує фермерів на виробництво пального з рослин. Бразильці вже тепер ним заправляють машини.
— Мені не сподобалося, як у них у машинах двигуни працюють, — ділиться Валерій Дрига. — Якось вони торохтять і чмихають.
Дрига каже, вся земля в Бразилії — приватна. Люди, які працюють на плантаціях, отримують $600. Більшість навіть не знають прізвища роботодавця.
— Більше половини бразильців не вміють читати й писати, — дивується чоловік.
Обоє фермери хвалять бразильські дороги. Кажуть, автобан Київ—Бориспіль дуже програє в порівнянні з їхніми периферійними шосе. Дороги в Бразилії будували німці.
— Найголовніше, вони нашу пшеницю готові купувати сотнями тисяч тонн, — говорить Дрига. — Усе залежить від наших посадовців. Чи зможуть вони проштовхнути українське зерно на бразильський ринок.
Фермери хваляться, в їхніх господарствах — "Анкорі", яким завідує Сергій Таран, та "Відродженні", яким керує Валерій Дрига, цього року пшениця вродила. Після поїздки обидва фермери хочуть займатися виробництвом пального з відходів рослин.
Коментарі