Ексклюзиви
Четвер, 11 вересня 2008 19:05

Бракує грошей на очистку річки Удай

На очищення 2 км річки Удай навколо острова Масальський у Пирятині потрібно 5 млн 231 тис. грн.

— За останні три роки річка обміліла й заросла. Рівень води впав на 1,5 метра, — розповідає міський голова Пирятина Дмитро Шаповал, 54 роки. — У деяких місцях річка пересохла. Лопатою прокопали, аби тільки вода проходила.

Крім вигортання мулу, планують укріпити береги й висадити біля них дерева.

Проект робіт розробили 2004 року.

— Якби нам дали всі гроші, ми все виконали б за рік. Спочатку роботи коштували 2 мільйони 300 тисяч гривень, — зауважує Шаповал.

Цьогоріч на очищення Удаю сесія обласної ради виділила 200 тис. грн. Ще 400 тис. візьмуть із бюджету Пирятинської міської ради.

Роботи з очищення триватимуть до морозів. Цього року планують вигорнути 16 тис. куб. м мулу.

Удай планують очищувати по всій довжині — 327 км. Річка починається на Чернігівщині, протікає через Пирятинський, Чорнухинський, Лубенський райони Полтавщини і впадає в Сулу.

Нині на Полтавщині очищують від бруду та замулення ріку Котелевку в Котельві, водотоки в селі Іванівка Кобеляцького району і в Калашниках Полтавського району, Многу в Чорнухинському районі.

— Оскільки влітку не було дощів, у річках упав рівень води. У межах Полтави, де на річках є гідрорегулятори, рівні можна тримати. На Удаї воду не зрегулюєш, вона пов"язана із кліматичними умовами, — розповідає головний інженер "Полтававодгоспу" Володимир Кириленко, 58 років.

Удай, Оріль вважають порівняно чистими. Найбрудніша в області річка Хорол, слабо забруднені — Коломак, Сула та Ворскла.

Зараз ви читаєте новину «Бракує грошей на очистку річки Удай ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі