понеділок, 18 червня 2018 19:48

Рибачук розповів про шулерство в Раді

Рибачук розповів про шулерство в Раді
У суспільства більший запит на ефективну роботу антикорупційних органів, ніж у політиків, каже Олег Рибачук. Фото: Сергій СТАРОСТЕНКО

Ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд показало, що у парламенті використовують шулерські методи. Про це Gazeta.ua сказав колишній віце-прем'єр і екс-голова секретаріату президента Віктора Ющенка Олег Рибачук.

"У Верховній Раді вже стало традицією не знати, за що голосуєш. Депутати не знають, в якому вигляді вийде закон.

Історія із правкою швидше нагадує шулерство українського політикуму, ніж копроміс. Якби був компроміс, то вона б відкрито голосувалася. Натомість з'явилася за незрозумілих обставин. Ніби її раніше заготовили, але не проговорили.

Міжнародна спільнота може погодитися із такою редакцією закону. МВФ ще свого висновку не дав. Якщо реакція буде негативною, депутати виправлятимуть документ. У неформальних розмовах західні партнери відверто роздратовані.

У суспільства більший запит на ефективну роботу антикорупційних органів, ніж у політиків. Українці більше довіряють думці міжнародних експертів, ніж владі. Суспільство бачить, що корумповані українські еліти виписують собі правила у боротьбі з корупцією", - говорить Олег Рибачук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали термін створення Антикорупційного суду

Раніше у Центрі протидії корупції заявляли, що під час голосування за закон про Вищий антикорупційний суд депутати підтримали норму, згідно з якою апеляції їхніх справ будуть розглядатися також у старих загальних судах, а не в новоствореному антикорупційному.

"Це означає, що їхні справи можуть ніколи не потрапити до антикорупційного суду, натомість самі "герої" отримають лояльні вироки від старих суддів або ж взагалі уникнуть реального покарання", - заявили активісти.

Зараз ви читаєте новину «Рибачук розповів про шулерство в Раді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути