Ексклюзиви
Вівторок, 15 квітня 2014 17:55

Рада прийняла в першому читанні антидискримінаційний закон

Рада прийняла в першому читанні антидискримінаційний закон
Фото: zn.ua

Народні депутати з другої спроби підтримали в першому читанні законопроект № 4581 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запобігання та протидії дискримінації)". За відповідне рішення проголосували 234 депутати.

Цей законопроект розроблено з метою виконання плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України. Проте проект закону не належить до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до acquis communautaire ("доробок спільноти" - правова система Європейського союзу, яка включає акти законодавства ЄС, прийняті в рамках Європейського співтовариства), визначених загальнодержавною програмою адаптації законодавства України до законодавства Європейського союзу.

Так, законопроект дає визначення поняттям "дискримінація", "непряма дискримінація", "оголошений намір про дискримінацію", "пособництво у дискримінації".

Також пропонується внести доповнення до статті 6 закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", згідно з якими забороняються дискримінація (пряма чи непряма дискримінація, оголошений намір про дискримінацію, підбурювання до дискримінації, пособництво у дискримінації , утиск) боку державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, юридичних осіб публічного та приватного права, а також фізичних осіб.

"Особа, яка вважає, що стосовно неї виникла дискримінація, має право звернутися із скаргою до державних органів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або до суду в порядку, визначеному законом", - йдеться у законопроекті.

Також законопроект пропонує внести доповнення до статті 60 Цивільного процесуального кодексу України, згідно з яким у разі наведення позивачем фактів, які підтверджують, що мала місце дискримінація, обов'язок доказування необґрунтованості позовних вимог у цій частині покладається на відповідача.

Також законопроект пропонує віднести до повноважень омбудсмена ВР з прав людини запобігання та протидії дискримінації у приватній сфері, звернення до суду із заявами про дискримінацію з метою захисту суспільних інтересів.

"Порядок відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди визначається Цивільним кодексом України та іншими законами. Особи, винні в порушенні вимог законодавства про запобігання та протидію дискримінації, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність", - йдеться у законопроекті.

Зараз ви читаєте новину «Рада прийняла в першому читанні антидискримінаційний закон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12891
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода