Субота, 21 листопада 2015 14:12

Поки ГПУ управляє Шокін, боротися з корупцією неможливо - заступник голови СБУ

Поки ГПУ управляє Шокін, боротися з корупцією неможливо - заступник голови СБУ

Начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ Віктор Трепак пішов у відставку через неможливість боротися з корупцією, поки Генпрокуратурою керує Віктор Шокін.

Про це заступник голови СБУ сказав в інтерв'ю "ZN.UA".

"Я попросив (президента - ред.) звільнити мене із займаної посади у зв'язку з неможливістю виконання очолюваним мною спеціальним підрозділом визначених законом завдань щодо протидії корупції та організованій злочинності через перебування на посаді генерального прокурора України Віктора Шокіна. Це - головна причина мого рішення. Хоча й не єдина", - розповів він.

Заступник голови СБУ повідомив про те, що перш ніж подати рапорт, він зустрічався з президентом Порошенком 28 жовтня. Предметом розмови з главою держави була, в тому числі, і справа так званих "діамантових прокурорів".

Трепак пояснює, що ця справа багато в чому визначає подальшу суть боротьби з корупцією в нашій країні, оскільки ламає систему кругової поруки, закритості, недоторканності, що створювалася й існувала десятиліттями.

Відразу ж після затримання фігурантів цієї справи ГПУ відкрила чотири або п'ять кримінальних проваджень, предметом яких стала діяльність слідчо-оперативної групи Трепака.

"Нам чітко сигналізують: ви під дамокловим мечем. Активність ГПУ в цих провадженнях виглядає як банальна помста і розправа", - резюмує він.

Крім того, Трепак вказує ще на одну проблему - конфлікт між ГПУ і СБУ, який є не тільки персональним протистоянням, але має і суб'єктивну складову.

"Головні ж причини цього конфлікту - чинний Кримінально процесуальний кодекс, який, на мій погляд, побудований на концептуально хибних засадах. Він передбачає тотальний прокурорський контроль над діяльністю оперативних працівників і служб. Оперативники не можуть і кроку ступити без узгодження з прокурором - процесуальним керівником", - пояснює він.

Трепак відзначає і те, що Конституція не передбачає виконання прокуратурою такої функції.

Він також нагадує про те, "що це нормативне творіння" освячував сам Янукович, який на той момент завершував концентрацію політичної влади в своїх руках, а безпосередню владу над правоохоронними структурами хотів сконцентрувати в руках саме генпрокурора.

Зараз ви читаєте новину «Поки ГПУ управляє Шокін, боротися з корупцією неможливо - заступник голови СБУ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7025
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути