Понеділок, 14 квітня 2008 10:30

ЄС може запропонувати Україні особливий статус

Євросоюз може запропонувати Україні особливий статус члена внутрішнього торгового ринку, який зараз мають Норвегія, Швейцарія і Ісландія.

Така думка в інтерв"ю "Німецькій хвилі" висловив головний радник українсько-європейського центру по питаннях адаптації законодавства ЄС Дарюс Жеруоліс.

Ефективність створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС залежатиме від узгодження регулятивних актів обох сторін.

Якщо Україна зробить це швидко і професійно, Євросоюз може почати переговори про майбутнє членство країни у внутрішньому ринку ЄС.

Експерт українсько-європейського центру по питаннях адаптації законодавства переконаний, що на сьогодні це вигідно Україні.

"Можна мати договір про зону вільної торгівлі, але не мати угоди повного доступу до внутрішнього ринку. Якщо буде відмінність між технічними стандартами, то навіть при нульовій митній ставці українські товари безперешкодно не потраплятимуть на ринок ЄС", - говорить Жеруоліс.

Експерт переконаний: якщо Україна ставить собі за мету повноправне членство в Євросоюзі, то вже тепер на переговорах про зону вільної торгівлі українська сторона повинна врахувати всі юридичні нюанси про інтеграцію на внутрішній ринок ЄС, повідомляє Українська Правда.

Зараз ви читаєте новину «ЄС може запропонувати Україні особливий статус». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20867
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода