Середа, 08 жовтня 2008 19:14

Депутати хочуть забрати у Ющенка Державну охорону

Народні депутати пропонують скасувати статус Управління державної охорони як військової організації.

Як повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради, Комітет ВР з питань національної безпеки та оборони рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про державну охорону органів державної влади та посадових осіб".

Цим законопроектом, внесеним, зокрема, народними депутатами Геннадієм Москалем ("Наша Україна – Народна самооборона"), Анатолієм Гриценком ("Наша Україна – Народна самооборона"), Олександром Кузьмуком (Партія регіонів), пропонується змінити порядок підпорядкування Управління державної охорони Президентові України, передавши повноваження Кабінету міністрів.

Згідно з документом, зокрема, передбачається встановити для працівників управління спеціальні звання, врегулювати їх присвоєння та проходження служби особами рядового і начальницького складу управління відповідно до положення, яке затверджуватиметься Кабміном.

Відповідно до проекту, уряд має визначити перелік об`єктів державної охорони, а Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності надається право вирішувати питання про призначення на посади та звільнення з посад керівництва управління.

Автори документа аргументували важливість прийняття закону необхідністю запровадити європейські стандарти у роботу основного органу, що здійснює охорону органів державної влади України та посадових осіб.

Народні депутати вважають за доцільне провести демілітаризацію Управління державної охорони України, змінити його статус з військової організації на цивільну структуру. На їхнє переконання, це необхідно для "для дотримання законності у діяльності державного правоохоронного органу спеціального призначення, яким є Управління державної охорони України, підтримання політичної стабільності у суспільстві, становлення і розвитку громадянського суспільства, попередження та недопущення порушень конституційних прав і свобод, захисту законних інтересів громадян України", повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Депутати хочуть забрати у Ющенка Державну охорону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 17832
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода