Ексклюзиви
Середа, 06 лютого 2008 17:37

Балога заступився за Семенюк перед Тимошенко

Усунення Валентини Семенюк з посади голови Фонду держмайна суперечить Конституції та провокує чергову хвилю протистояння в парламенті, вважає глава секретаріату президента Віктор Балога.

Також керівник секретаріату вважає урядове рішення про відсторонення Семенюк серйозним правовим і політичним прецедентом, створеним Кабінетом міністрів Юлії Тимошенко.

"Заявлені плани Кабміну щодо проведення цього року приватизації прямо пов"язані з оголошеними виплатами компенсацій за знеціненими вкладами радянського Ощадбанку", - заявив Балога.

"Звісно, уряд включив приватизаційний форсаж, який сьогодні зачепив керівництво ФДМ. Справа не в персоналіях: відсторонення Семенюк прямо суперечить Конституції", - додав він.

Балога нагадав конституційну норму, згідно з якою голову Фонду держмайна призначає та звільняє з посади Верховна Рада на підставі подання прем"єр-міністра.

В умовах тривалого блокування роботи парламенту це рішення не могло бути прийнято незалежно від того, є відповідне клопотання чи немає.

"Сьогоднішні зміни в керівництві ФДМ, треба сказати чесно і відверто, є свавільними", - заявив Балога, звернувшись до уряду з пропозицією скасувати рішення про усунення Семенюк.

"В іншому випадку президент своїм указом обов"язково зупинить урядову постанову як неконституційну", - заявив глава секретаріату.

Він наголосив, що таку позицію не слід розцінювати ані як протекціонізм стосовно Семенюк, ані як акт, спрямований всупереч намірам Кабінету міністрів у сфері приватизації.

"Президент кілька разів на різних рівнях нищівно критикував фонд за його провали та сумнівні рішення. Напевно, керівництво ФДМ має бути звільнене за незадовільну роботу, однак це слід зробити у суворій відповідності з Конституцією", - сказав Балога.

"Глава держави не може закрити очі на порушення конституційних норм. Навіть маленькі діти в нашій країні віднедавна знають, що закон один для всіх. Варто постійно пам"ятати про це також і урядовцям", - додав він.

Крім того, Балога вказав на високу ймовірність використання опозиційними силами "фактора Семенюк" для подальшого блокування роботи Верховної Ради.

На його думку, це привід набагато суттєвіший, ніж малозмістовні аргументи меншості щодо НАТО: "Свідомо чи ні, але сформований коаліцією уряд підіграв опозиції та значно обмежив можливості пошуку внутрішньопарламентського компромісу".

"Тим швидше потрібно виправити помилку, яка здатна ще глибше занурити Верховну Раду в трясовину протистояння", - додав Балога, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Балога заступився за Семенюк перед Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 13024
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода