пʼятниця, 05 квітня 2019 07:40

Зеленський переміг у 19 областях, Порошенко — у двох

Автор: WWW.SHANTNEWS.AM
  Кандидат у президенти Володимир Зеленський цілує дружину Олену у прес-центрі виборчого штабу після оголошення результатів перших екзит-полів 31 березня. За їх даними, він опинився на першому місці та проходив у другий тур
Кандидат у президенти Володимир Зеленський цілує дружину Олену у прес-центрі виборчого штабу після оголошення результатів перших екзит-полів 31 березня. За їх даними, він опинився на першому місці та проходив у другий тур

Центральна виборча комісія 4 квітня оприлюднила результати голосування на президентських виборах в Україні. Шоумена 41-річного Володимира Зеленського підтримали 30,24% виборців, це 5,7 млн людей. За президента 53-річного Петра Порошенка проголосували 15,95% — понад 3 млн виборців. Явка становила 63,5%.

Порошенко переміг у двох областях — Тернопільській і Львівській. Його також підтримали виборці за кордоном. Зеленський — у 19 регіонах: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, ­Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій і Чернігівській. У Києві також мав найвищий результат серед кандидатів.

Луганщина та Донеччина підтримали співголову партії "Опозиційна платформа — За життя" Юрія Бойка, 60 років. В Івано-Франківській області перемогла лідер партії "Батьківщина" 58-річна Юлія Тимошенко.

Вибори відбулися в усіх областях України, крім окупованого Росією Криму.

Жоден із претендентів не набрав більш як половину голосів виборців. Тож Зеленський і Порошенко боротимуться за посаду президента у другому турі виборів, що має відбутися 21 квітня.

— Революція гідності була проти корупції та змови з Росією, за європейський курс України. Петро Порошенко був зобов'язаний це зробити. Але не зробив, — говорить політолог 46-річний Валентин Бушанський.

— Найважливіша проблема, яку не зміг вирішити, це корупція. Він робив те, що намагався реалізувати через сина екс-президент Віктор Янукович: стати найбільшим олігархом і забезпечити собі вічне місце в політиці. Цим протиставив себе кожному українцю.

Бездіяльними виявилися антикорупційні органи — Національне агентство з питань запобігання корупції та Національне антикорупційне бюро. Призначенням свого генпрокурора президент заблокував боротьбу з корупцією. А через зв'язки з Олегом Гладковськими (колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки й оборони України. Його звільнили після скандалу. Із сином Ігорем нібито причетні до розкрадання в Укроборонпромі. — ГПУ) очолив її. Часу виправити помилки в нього немає.

В образі Зеленського багато важить невизначеність. Українці ніби дивляться на чорнильну пляму — в ній кожен бачить те, що хоче. Тому Володимир і викликає симпатію. З другого боку, уособлює середньостатистичного українця — любить країну, але ставиться до всього іронічно. У нього немає пріоритетів — сьогодні голосує за Януковича, а завтра прийде на Майдан вимагати його відставки.

— Українці розчаровуються усіма президентами, — каже публіцист Віталій Портников, 51 рік. — Якщо Володимира Зеленського оберуть, то за п'ять років його ненавидітимуть, що він зробив би чи не зробив.

— Більшість громадян не розуміють функцій глави держави. Вважають, ця людина здатна вирішити всі проблеми. Хоча в парламентсько-президентській республіці це не так. Реформи і закони — це відповідальність уряду та Верховної Ради. Кабінет міністрів формує парламентська коаліція.

Одна з помилок президента — він не дотримався єдності в демократичному таборі. Створив ситуацію, що привела до розчарування в політиках. Руками народних депутатів боровся з урядом Арсенія Яценюка.

Порошенку може допомогти об'єднання націонал-демократичного електорату. Якщо той повірить, що Зеленський — антиукраїнський представник. За кандидатів Майдану загалом проголосували 44 відсотки. Але я не знаю, як Петро Олексійович знайде до них підхід.

Українське суспільство залишається політично активним. Але рівень очікувань завищений, хто не виграв би ці вибори. Жоден президент не може забезпечити зменшення тарифів, закінчення війни, покращення рівня життя. Якщо в Європі почнуться економічні проблеми, то в нас вони стануть ще більші, ніж зараз. І президентство Порошенка згадуватимуть, як золоті часи.

Зеленського обирали як героя серіалу, який відповідає очікуванням. Якщо він переможе, йому слід якомога довше не з'являтися перед камерами, виступати лише з новорічними зверненнями і не давати прес-конференцій. Так Зеленський-президент проіснує рік-два.

— Порошенко не виконав базові обіцянки — долар не вище 10 гривень, завершення війни, поборена корупція. Якщо війна від нього не залежала, а дешевий долар — це популізм, то з корупцією не захотів розбиратися, — говорить політолог 30-річний Микола Давидюк.

— 30 відсотків підтримки Зеленського — це яскрава кампанія з нескінченним доступом до медіа. Результати виборів говорять про демократію в нашій країні. Катастрофи немає. Треба рахуватися з вибором. На парламентських маємо робити все, щоб перемогли професійні політики, які служитимуть країні.

Зараз ви читаєте новину «Зеленський переміг у 19 областях, Порошенко — у двох». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути