— Ми не хочемо бути в цій адміністрації. Я хотів би знайти інше місце в Києві або біля Києва, — каже новообраний президент 41-річний Володимир Зеленський 21 квітня. Має намір перенести Адміністрацію президента з будівлі на вул. Банковій у Києві.
— У нас є урядовий квартал, — говорить колишній заступник глави Адміністрації президента 43-річний Дмитро Шимків в інтерв'ю "Українській правді". — Це Кабінет міністрів, Нацбанк, Верховна Рада, міністерства. Їх зосередженість в одному місці дозволяє працівникам комунікувати, проводити наради. В усьому світі є державні квартали. Тому, якщо переїжджати, — то всім.
Але є питання. Перше — місце. Будуємо чи беремо в оренду? За який кошт? Якщо орендуєте, стаєте заручником тієї організації, яка здає приміщення.
Зведення або підготовка будівлі до переїзду — це час. Офіс канцлера Німеччини споруджували чотири роки. І значні видатки. Доведеться перевезти 400 людей.
Потрібні великі кімнати для нарад. Наприклад, засідання Ради Нацбезпеки й оборони. За той круглий стіл, який знають за знімками з адміністрації, можна посадити 41 людину. А інколи буває й більше. Тож для цього потрібен простір.
Виникає питання комунікацій і безпеки. Зокрема, інформаційна та цифрова безпека — це складна річ.
З Адміністрації доведеться перевезти архів із усіма законодавчими актами, бібліотеку. Президент займається питаннями рівня "дуже секретно". Відповідно, потрібні спеціально облаштовані кімнати, з додатковим обладнанням, що блокує сигнал. В АП прокладена мережа бездротового інтернету за стандартами Білого дому. Це спеціальне обладнання з кількома рівнями захисту.
Тож треба порахувати, скільки коштуватиме оренда, перевезення. І вам же треба десь бути, доки новий офіс організовується.
Чи можна це зробити за рік? Можна. Або за чиїсь гроші, або з бюджету. Цьогоріч таких витрат у держбюджеті не передбачено.
Коментарі
1