— Сьогодні дуже реальним виглядає сценарій введення надзвичайного стану, — каже політолог Сергій Таран, 43 роки. — У політичному сенсі це означатиме, що в нас узагалі зникне свобода.
Надзвичайний стан освятить утвердження авторитарної структури на зразок монархії або військової хунти, — продовжує експерт. — У наших умовах їм весь час протистоятимуть партизанські загони. Вони час від часу влаштовуватимуть набіги на владу. Сила дії викликатиме силу протидії.
Надзвичайний стан не вирішить наявних проблем, а поглибить їх. Розв'язок треба шукати в політичній площині. У побутовому плані це означає, що не буде інтернету. На певний час може зникнути зв'язок. Обмежать пересування по Києву. Така реальність нас очікує.
Захід у відповідь введе санкції проти українських політиків. Вони особливо ні на що не вплинуть, але загальний ефект із часом матимуть. Треба, щоб санкції відчули на собі олігархи. Коли їхні активи впадуть у ціні, то вони зарухаються. Але це будуть тривалі процеси.
Внутрішні ресурси влади обмежені, тому надзвичайний стан навряд чи триватиме, наприклад, місяць. Ситуація може піти в неочікуваному напрямку в будь-який момент.
Надзвичайний стан може ініціювати президент. Після підписання указу він звертається до парламенту, щоб його затвердити. Для цього необхідна проста більшість — 226 голосів народних депутатів. Загальноукраїнський надзвичайний стан може тривати щонайбільше 30 днів. Якщо в окремому місті чи місцевості — 60 днів.
Коментарі