Народні депутати теж готуються до Нового року та Різдва. "ГПУ" попросила декого з них поділитися спогадами про минулі святкування та розповісти про плани щодо нинішнього.
— Я живу на вулиці Шовковичній. Коли були молодшими, то шумною компанією із друзями скликали сусідів і маршем ішли на Хрещатик, — розповідає нардеп-"нашоукраїнець" Володимир Стретович, 49 років. — Під ялинкою випивали келих шампанського.
Каже, що два роки вже так не святкують: на вулицях багато п"яних та бруду. То їдуть у заміський будинок із друзями. На дворі запускають петарди.
— Пострибаємо на вулиці під ялиночкою, як зайчики, — усміхається Стретович. — Проведу лотерейки, угадайки, інші конкурси. Я довго працював Дідом Морозом — був вихованцем профтехучилища і дітям це проводив. Достатньо одягти костюм — і я легко вживаюся у роль.
Згадує також, як колядував на Різдво на Житомирщині у своїх бабусь Ганни та Марини:
— Ганя була богомольна і віруюча. Щедра, царство їй небесне. А баба Марина була скупіша і більше любила онучок — як не прийду, то вона мені 10 копійок дає, а сестрам давала по 20 і більше. А Ганя завжди давала 3 рублі.
Своїм донькам на новорічні свята Стретович дарує те, що скаже дружина. Вона заздалегідь запитує в дітей.
То плеєри дарували, то набори для зачісок, то портфелі, — каже політик. — А зараз дітки вже кажуть: "Давай гроші, ми самі розберемося".
Зараз дітки вже кажуть: "Давай гроші, ми самі розберемося"
54-річний "нашоукраїнець" Анатолій Матвієнко святкує Новий рік та Різдво з сім"єю. На Новий рік поїде на рідну Вінниччину, а на Різдво— на Івано-Франківщину, до родичів дружини.
— Колядуватимемо за столом. Але, можливо, сходимо й поколядуємо до сусідів, — каже Матвієнко.
Згадує, 12-річним наколядував був на ковзани. Купив на два розміри більші — на виріст.
Нардеп-"бютівець"46-річний Сергій Соболєв із дружиною зазвичай святкував Новий рік та Різдво в Карпатах. Каталися на лижах. Але після народження дитини вже чотири роки святкують удома з родичами та друзями — кілька днів поспіль.
— Дружина старається стіл накрити, а я — поприбирати вдома, щось приготувати, — розповідає Соболєв. — Торік на свята подарував синові іграшкову машинку.
Дружині зазвичай дарує щось із одягу. Вона йому теж — найчастіше сорочки.
Так само з родиною і друзями новорічні свята відзначає колишній нардеп 54-річний Борис Беспалий.
— А у мене так склалося, що життя — як пригодницький роман. Тому свято — це для мене можливість відпочити без напруження, — говорить Беспалий. — Інколи святкуємо в Києві, а інколи — в Ірпені, звідки я родом.
Згадує, що одним із незабутніх нових років був 2005-й. Тоді, після помаранчевої революції, святкували на Майдані.
Голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко, 49 років.
— Свята відзначатимемо вдома зі своєю родиною, сім"єю сестри й брата, свекрухою та двома подружками. А 1 січня приїде донька чоловіка зі своїм чоловіком.
У дворі Ульянченко ростуть ялинки — їх уже прикрасили.
— Я всіх попередила, що готуватиму стіл, — розповідає вона. — Страв буде не дуже багато, але смачні.
Каже, що їй уже замовили меню.
— Мої коронні блюда — це фарширована риба і перець, — говорить Ульянченко. — Єдине, чого я не роблю, — це не печу, бо не вмію вправлятися із тістом. Та й не дуже люблю страви з тіста. То цим займеться моя сестра, вона це дуже добре робить.
На новорічні свята у сім"ї Ульянченко заведено класти подарунки під ялинку. Її чоловік одягнеться Дідом Морозом, а молодша донька вже придбала сукню і буде Снігуронькою:
— Понавиписувала з Інтернету різних конкурсів і проводитиме їх. Вона нас вдало залучає до таких речей.
На ці свята Ульянченко з чоловіком даруватимуть механічних іграшкових мишенят. Молодшій доньці подарують щось із одягу та косметику.
На Різдво губернаторка з родиною поїде до своєї мами в село Озеряни на Чернігівщині. Туди вони їздять і на Великдень.
— Не дивлячись на заборони комуністів, я виросла у середовищі, де відзначали і Різдво, і Пасху. До цього нас привчила бабуся по батьковій лінії. Доки вона була жива, всі з"їжджалися до неї. Колись наша тітка з Києва привезла мандарини. Ми жили в селі і не знали, що це таке. Досі новорічні свята для мене пов"язані з мандаринами.
Комуніст Олександр Голуб, 40 років, на Новий рік їде до батьків у Львів. Зазвичай до них приходять родичі з дітьми. Святкують до ранку. Спілкуються, бо бачаться рідко. А Різдво нардеп планує святкувати із друзями в Києві.
— Якщо приїжджаю раніше, то допомагаю мамі готувати на новорічний стіл, — каже він. — Робимо смажену рибу, плов, салати. Я все вмію готувати.
"Регіонал" Василь Хара, 60 років, на новорічні свята із дружиною, дітьми та їхніми сім"ями їде на Донеччину в його рідне село Максимівка.
— Нас дев"ять — шість дорослих, 16-річна онучка і двоє маленьких онуків: одному три роки, а другому — два і вісім місяців, — розповідає Василь Георгійович. — Для онуків у будинку ми зробили ігрову кімнату. Я купив подарунки — залізничну дорогу та гру в футбол.
Зазвичай сім"я Хари святкує Новий рік до другої ночі. Співають старих радянських пісень. Політик згадує, що в дитинстві замість іграшок отримував мандарини, цукерки та горіхи у фользі. Його батьки були дуже бідними і не могли придбати дорогих подарунків. На минуле Різдво Хара подарував онукам набори для православної недільної школи: розписані сувеніри, тарілочки, чашечки.
Коментарі