Кость Бондаренко, 44 роки, політичний експерт:
— Зараз створення широкої коаліції між "Батьківщиною" і Партією регіонів — нонсенс. Ніхто не збирається вести такі переговори. Маємо зовсім іншу політичну ситуацію і розстановку сил, ніж 2009 року. "Регіони" сьогодні не є привабливою та вагомою політичною силою. Для того, аби вийти з цього стану, їй потрібно багато чого зробити. Для початку — відновити внутрішню єдність. Її уламки нині діють як самостійні сили. Їх треба об'єднати, щоб представляти не лише Донецьку, Луганську й Харківську області, а й країну загалом.
Якою буде наступна коаліція — невідомо. Можливо, "Батьківщина" об'єднається з політичною силою Сергія Тігіпка або Віталія Хомутинніка — зараз це депутатська група колишніх "регіоналів", яких формально очолює Анатолій Кінах. Тимошенко доведеться домовлятися окремо з кожною фракцією.
Володимир Цибулько, 49 років, політолог:
— Домовленості про "ширку" були під час створення теперішньої більшості. Це видно по тому, що недавні кадрові призначення на Сході не перешкоджали інтересам олігархів. Паузу після Майдану витримали, знову почався діалог. Тому широка коаліція можлива. До неї можуть увійти всі, крім комуністів.
Нову коаліцію створюватимуть під зобов'язання східних еліт активніше долучатися до налагодження правового режиму там. Партія регіонів, тобто її головний спонсор Рінат Ахметов, погодиться на об'єднання в разі проведення певних реформ. Владі доведеться змінити оподаткування та Конституцію, розширити повноваження місцевого самоврядування.














Коментарі