Президент Віктор Ющенко хоче скасувати пільги депутатів у наступному скликанні Верховної Ради. Днями в його секретаріаті оголосили, що це буде перший законопроект, який Ющенко внесе до нового парламенту.
Цього року утримання Верховної Ради обійдеться бюджету в 720 млн грн. Тобто, один депутат коштуватиме державі близько 2 млн грн. За розрахунками Секретаріату президента, скорочення депутатських пільг зекономить близько 300 млн.
Найкоштовнішою пільгою народних обранців є право на отримання квартири або відповідної компенсації. Пенсія депутатів становить у середньому 15 тис. грн. На розмови по телефону вони отримують близько 20 тис. грн. Окрім того, нардепи мають право на безкоштовний проїзд, кабінети з меблями та комп"ютерами.
"ГПУ" поцікавилася в депутатів, як вони ставляться до ініціативи Віктора Ющенка і чи вважають якусь зі своїх пільг зайвою.
— На президента з його структурами витрачається вдвічі більше, ніж на Верховну Раду та Кабінет Міністрів разом узятих, — відказує 45-річний соціаліст Василь Богачук. — Треба скорочувати не пільги у парламенті, а надумані структури, які є в президента.
Богачук додає, що над тим, які привілеї та пільги потрібно скасувати, не думав.
— Якщо у Верховну Раду приходять мільйонери чи мільярдери, то з ними все зрозуміло — ці хлопці не займаються роботою. А якщо приходить простий рядовий депутат, який має за собою тільки виборців і більше нічого, то йому потрібні пільги. Якщо депутат серйозно працює, то йому все потрібно! — наголошує Василь Богачук.
Водночас він вважає, що нардепів мають забезпечувати лише тимчасовим службовим житлом:
— Закінчилася каденція — і все. Ти повертаєшся до сім"ї, а не живеш у депутатській квартирі.
Такої ж думки щодо депутатського житла "нашоукраїнець" В"ячеслав Коваль, 61 рік.
— Відпочинок нардеп мав би оплачувати самостійно. Треба також обмежити кількість поїздок до виборців по регіонах, — говорить він.
Коментарі