На довиборах до Верховної Ради 28 березня в окрузі №50 у Донецькій області переміг 50-річний Андрій Аксьонов від партії "Порядок". Набрав 65,46% голосів виборців. Колишній "регіонал", очолював селище Новодонецьке. 2014-го був одним з організаторів "референдуму" про створення Донецької народної республіки. Згодом заявив, що то було "соціологічне опитування".
2015-го став міським головою Добропілля. На сесії міськради відмовився оголосити хвилину мовчання за загиблими українськими воїнами. Їздив в окупований Крим. За дні відсутності виписував зарплату. Коли за цим фактом порушили кримінальну справу, Аксьонов утік із країни. Його оголосили в розшук. Пізніше повернувся — мовляв, був на лікуванні. Справа триває. У Криму отримав російський паспорт, каже народний депутат Олександр Лубінець. Дані Аксьонова є в реєстрі платників податків РФ.
Також відбувалися вибори на окрузі №87 в Івано-Франківській області. Про перемогу заявили 49-річний Олександр Шевченко від партії "За майбутнє" і висуванець від "Слуги народу" Василь Вірастюк, 46 років. Підрахунок триває. Штаби кандидатів обіцяють судитися.
— У Донецькій області не могло бути іншого результату. Київ так і не навчився працювати з місцевими, — каже політолог 43-річний Віктор Таран.
— Там район, де 15 відсотків проукраїнських виборців, 30 — проросійських, решта — голосують за тих, хто показує силу. Бачать політика, який готує "референдум", 2015 року обирається мером, балотується 2019-го й зараз у нардепи. В очах виборців — це шанована людина, яка має зв'язки, владу, авторитет. За такого голосуватимуть і далі.
Здивувало, що Юлія Кузьменко (41-річна дитяча кардіохірургиня. Одна з підозрюваних — разом із музикантом, ветераном російсько-української війни Андрієм Антоненком та військовим медиком Яною Дугарь — у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Балотувалася від "Європейської солідарності". — ГПУ) набрала майже 7 відсотків. Думав, буде менше.
Чому в країні можливе висування Аксьонова? Це питання до попередньої влади. Такі люди не повинні були балотуватися ні 2015-го, ні позаторік. А мали сидіти. Це невміння української влади захищати національні інтереси.
На Прикарпатті кандидати через суди вириватимуть перемогу. За паралельним підрахунком, розрив між ними — 192 голоси. Тому скасування результатів навіть на одній дільниці може змінити переможця. По суті, бачимо протистояння між Зеленським і Коломойським. Для обох важливий виграш у цьому окрузі. Першому — щоб укріпитися в очах виборців, показати перемогу на мажоритарці в Західній Україні. Другому — отримати додатковий багнет у Верховній Раді, щоб було легше шантажувати президента й уряд перед голосуваннями. Жоден не готовий поступитися.
Коментарі