вівторок, 28 квітня 2009 16:49

"Тимошенко вирішує, міняти Конституцію до президентських виборів чи після"

Автор: фото: УНІАН
  Юрій Гнаткевич каже, що першим почав переконувати Юлію Тимошенко піти на союз із Партією регіонів
Юрій Гнаткевич каже, що першим почав переконувати Юлію Тимошенко піти на союз із Партією регіонів

Останні кілька місяців відновилися переговори Партії регіонів із Блоком Юлії Тимошенко про коаліцію та внесення змін до Конституції. Зокрема вони хочуть обирати президента в парламенті.

Подейкують, що для цього на вихідних збиралися лідер "Регіонів" Віктор Янукович, перший віце-спікер Олександр Лавринович, прем"єр-міністр Юлія Тимошенко та колишній глава Адміністрації президента Віктор Медведчук. Запрошували і голову Верховної Ради Володимира Литвина, однак той відмовився.

— Я першим обґрунтував Тимошенко необхідність створення такої коаліції ще минулого року, — каже народний депутат-"бютівець" Юрій Гнаткевич, 69 років. — Тоді на неї накинули петлю, зняти яку вона могла тільки за допомогою Партії регіонів. Секретаріат президента навіть звинувачував у державній зраді. Я попросив тоді її не торгуватися з Януковичем, а провести переговори із крупним капіталом. Вони ж боялися не тому, що її звати "Юля", а тому, що вона хотіла забрати в них гроші, лякала реприватизацією. Таким об"єднанням вона б поставила президента на місце.

Чому ж не домовилися?

— Через розподіл владних повноважень. Янукович захотів, щоб йому підпорядкували силові структури, прокуратуру. А зараз головним чином зводиться до поділу влади: хто буде першою особою в державі.

Я за парламентську форму правління. Жодного президента ми не можемо зняти. А прем"єр підконтрольний парламенту, і якщо не справлятиметься, то його відразу знімуть і поставлять нового. І нехай Юлія Володимирівна не ображається — вона теж не з усім справляється. Не впевнений, що її кудись не "занесе", якщо буде президентом. А якщо залишиться прем"єром, то зможемо її зняти. Тимошенко зараз вирішує, міняти Конституцію до президентських виборів чи після. Я за те, щоб після.

Що тепер змусило Тимошенко піти на зближення із "біло-блакитними"?

— Їй не дають працювати, хочуть відставки. Президент говорить, що зробив помилку, підписавши бюджет, і вимагає його переробити. А як зараз це зробиш? І якщо стане прем"єрка президентом, хіба їй дадуть працювати? Тому Тимошенко пішла домовлятися із капіталом, який захищає Партія регіонів. Тимошенко й шукає компромісу, щоб збалансувати два табори — "помаранчевий" і "біло-блакитний".

Тому й хочуть обирати президента в парламенті?

— Я не бачу в цьому проблеми. Ми розуміємо, що зараз народу це не сподобається. Можливо, оцінять через десять років. Перед Пасхою ми повинні були обговорювати це, але в той день Тимошенко викликав до себе Ющенко. Вона передзвонила і сказала: "Хлопці, ви ж знаєте, як довго говорить президент, тому наша зустріч відкладається". Але вона ніколи не приймає рішень, не порадившись із нами. Остаточне рішення приймає Тимошенко. Я запропоную таке: треба йти на президентські вибори і пояснити, чому вона вела переговори із Партією регіонів і чому припинила. Пообіцяти народу, що після виборів дасть йому можливість вибрати форму державного правління. Нехай люди проголосують на референдумі.

Як на місцях реагують на те, що ви можете об"єднатися і переписати Конституцію?

— Украй негативно. Сьогодні вранці до мене приходили люди і казали, що Юля втратить останній електорат на Західній Україні.

Зараз ви читаєте новину «"Тимошенко вирішує, міняти Конституцію до президентських виборів чи після"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути