"Найгарячішу дискусію викликав законопроект про ведення антарктичної діяльності", — сумно всміхається Петро Порошенко, 41 рік.
Щойно закінчилося засідання Погоджувальної ради парламенту. Порошенко та його колега по "Нашій Україні" Роман Зварич, 53 роки, переконують, що займатися важливими законами Верховна Рада цього тижня не планує.
— Сорок хвилин говорили про нього,— каже про антарктичний законопроект Роман Зварич.
Утім, парламент має розглянути законопроект про опозицію. Він передбачає створення опозиційного уряду. Його голову пропонуватиме найбільша фракція з-поміж тих, що не входять до правлячої коаліції. Тобто в разі ухвалення законопроекту цю посаду займе Юлія Тимошенко, 46 років. Деякі "нашоукраїнці" висловлюють невдоволення з цього приводу. Але своїх прізвищ просять не називати.
— Усі опозиційні посади насправді будуть розподілятися між фракціями пропорційно до їхньої чисельності, — пояснює лідерка БЮТу й додає: — А "Нашій Україні" я тільки можу порадити набирати побільше голосів на всіх наступних виборах.
Тимошенко сподівається, що в боротьбі з урядом Віктора Януковича "Наша Україна" їй не заважатиме, а буде допомагати.
— Я регулярно зустрічаюся з усіма їхніми лідерами. Намагаюсь зібрати всіх котів у зграю. Чесно кажучи, поки що виходить важкувато, — криво посміхається.
Дивіться, чиї оце іграшки?
Заступник голови фракції Партії регіонів Євген Кушнарьов, 55 років, обіцяє, що його фракція підтримає погоджений законопроект про опозицію.
— Вийшов нормальний закон, — знизує плечима. — Ми з ним повністю згодні. Але опозиції він не дуже допоможе. Там дійсно передбачено, що вона має право на певні посади. Але ж за них все одно має проголосувати парламент. А що робити, якщо він не проголосує? — вдає стурбованість Євген Кушнарьов.
У кулуарах депутати говорять і про бюджет на наступний рік. Юлія Тимошенко вважає його ганебним і не радить президентові підписувати. Каже, що Ющенкові краще потримати проект бюджету два тижні й повернути до Верховної Ради. Тоді він набуде чинності без президентського підпису. Якщо ж глава держави накладе вето на бюджет, то дасть можливість урядові управляти грішми в ручному режимі.
Голова бюджетного комітету Володимир Макеєнко, 41 рік, запевняє, що президент підпише бюджет:
— Ми врахували дев"яносто відсотків його пропозицій. Його експерти були на всіх наших засіданнях. Вони погодились з усім.
Коли більшість журналістів розходяться, Макеєнко стає емоційнішим.
— Як це він може не підписати?! От зараз я вам покажу,— розкриває роздруківку проекту бюджету.
— Дивіться, чиї оце іграшки? — запитує Макеєнко.
Показує підкреслені враховані пропозиції Ющенка. На "Мистецький Арсенал", приміром, держава витратить 6 млн грн, ще 1 млн — на Інститут національної пам"яті. Виділено гроші й на пам"ятник жертвам Голодомору.
— Це все його проекти. Ми виділили все до копійки на його іграшки. Якщо він не підписуватиме, я прямо вийду і всім покажу, куди йдуть кошти платників податків, — погрожує Макеєнко.
Коментарі