середа, 07 березня 2018 05:45

"Серед наших потенційних партнерів — усі опозиційні сили. Можемо діяти разом для зміни влади"

— Україну роз'їдає вогневиця корупції, беззаконня і соціальної деградації. Але найбільше наше лихо — у великій зневірі, безнадії, яку посіяла серед українців безвідповідальна, злочинна влада, — каже лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, письменник 66-річний Василь Шкляр. Він відкриває 14-й з'їзд партії "Українське об'єднання патріотів — УКРОП" 3 березня в Києві.

У конференц-залі "Олімпійський дворик" на вул. Великій Васильківській збираються 452 делегати. Вони приїхали з усіх областей України і Автономної Республіки Крим.

Розглядають питання про обрання голови партії. На цю посаду висуваються три кандидати — голова політради, народний депутат 43-річний Тарас Батенко, голова Криворізької міської організації УКРОПУ, керівник Ради ветеранів АТО партії 50-річний Микола Колесник і голова Сумської обласної організації партії Владислав Луговий, 55 років.

— Ви тільки подивіться, що б'є сьогодні українця у самісіньке серце, — продовжує Василь Шкляр. Його показують на двох великих екранах. — Візьміть хоча б заробітну платню. Вчитель не вартий мізинця продажного судді. Вчений не вартий нігтя чиновника, який дивиться нам не в очі, а в нашу кишеню. Чесної України ми ще не здобули. Живемо в країні абсурду, де генерал в час війни не знає, що таке тепловізор. Де злочинцям, замість кайданів, дарують біжутерію брас­летів. У час зневіри і безнадії мусимо здобути довіру людей і повернути віру в можливість змін і чесної політики. Слава Україні!

Героям слава! — відповідають присутні й ап­лодують.

Звучить національний гімн.

Вшановують хвилиною мовчання загиблих воїнів.

На з'їзді присутні представники ВО "Батьківщина" — народні депутати Іван Крулько і Сергій Євтушок.

— Хочу привітати вас від імені Юлії Тимошенко. У майбутньому на всіх рівнях влади, в об'єднаних територіальних громадах можемо створювати коаліцію, — говорить Сергій Євтушок.

— Україна ходить по колу бідності й відсталості. Фактично, стоїмо над прірвою. З одного боку, людей турбує подальший розвиток країни, з другого — власний добробут і безпека. Країну роздирають війна і корупція, — виступає Тарас Батенко.

— Винні в загибелі патріотів на Майдані гуляють на волі, а ветерани АТО ходять по кабінетах із протягнутою рукою в пошуках правди. Світлі голови й золоті руки їдуть шукати кращої долі за кордон. Освіта, медицина, пенсійна система заведені у глухий кут половинчастими реформами. Замість чіткого плану розвитку країни влада продовжує годувати народ обіцянками, а сама потай набиває власні кишені, відпочиває на Мальдівах і торгує з ворожою Росією. Україну врятує не просто зміна персон у владних кабінетах. У владі мають бути патріоти з чесним і дієвим планом виходу з цієї ситуації.

Якщо запрошувати на Донбас миротворців, то тільки на умовах України. Влада має розірвати дипломатичні та економічні стосунки з Росією. До повної перемоги.

Зал аплодує.

— Українське військо має бути модернізоване за стандартами НАТО. Маємо працювати і здолати війну.

До слова запрошують Миколу Колесника.

— Учора була річниця, як на посаду керівника Дніпропетровської обласної державної адміністрації був призначений Ігор Коломойський (очолював її з березня 2014-го по березень 2015-го. — ГПУ), — говорить Колесник. — Це та команда, яка зупинила російську навалу, скажену "новоросію". За це заплачено страшну ціну. Скоро відзначатимемо День добробатів. Але як будемо дивитися їм у вічі — всі тюрми забиті добровольцями. І депутати, зокрема від УКРОПУ, беруть їх на поруки. Ми — справжня опозиція. Попереду буде дуже важко, на нас кинуть увесь ресурс і "Опоблок" ("Опозиційний блок". — ГПУ), і БПП. Але що нам боятися?

Сьогодні 52 політв'язні перебувають у російських тюрмах, — каже голова Кримського осередку партії 59-річний Ерфан Кудусов. — Із них 31 — кримський татарин. 1,6 мільйона переселенців, близько 70 тисяч людей виїхали з півострова, третина — кримські татари. Ці люди не покидають Україну. Вони живуть серед вас у різних регіонах. Крим чекає сигналів, що ми йдемо його звільняти — політичним, воєнно-дипломатичним шляхом. Таких сигналів від держави, на жаль, поки що мало. Відповідальні політики мають займатися деокупацією півострова.

За Батенка віддають голоси 403 делегати, за Колесника — 130, за Лугового — 56.

— Голова партії не є царем, вождем — він є менеджером. Єдине, що можу вам, колеги, запропонувати, — це робота. Важка наполеглива праця на благо України й заради нашої спільної перемоги, — каже Тарас Батенко після голосування. Він очолюватиме партію наступні чотири роки.

Присутні затверджують положення про обрання кандидата на посаду президента від УКРОПУ та офіційно розпочинають процедуру праймеріз. Подібна діє у США, Ізраїлі, Великій Британії, Іспанії, Італії, Франції. "Українське об'єднання патріотів" стало першою в Україні політичною партією, яка обере свого кандидата шляхом внутрішньопартійного голосування.

"Укропівці" також прийняли кодекс партійної етики.

Це — простий і зрозумілий процес прийняття рішення не в кабінетній тиші, а на полях дискусій із членами своєї партії, — каже 46-річний Богдан Яременко, керівник Київської міської організації УКРОПУ, голова правління фонду "Майдан закордонних справ". — Ми — жива політсила, яка у вільній демократичній дискусії вирішує всі внутрішні питання.

Починаючи з 4 березня, протягом місяця всі члени УКРОПУ зможуть висувати і реєструвати свої кандидатури в секретаріаті партії. Після цього впродовж п'яти місяців претенденти презентуватимуть свої програми у регіонах. Голосування за кандидатів розпочнеться восени на конференціях міських та обласних партійних організацій і республіканській в АР Крим. Наприкінці року УКРОП визначить єдиного кандидата.

— Партія, яка не бере участі у виборах, є мертвою. Тому маємо йти до всіх органів влади. Я готовий брати участь у праймеріз і шукати підтримку однопартійців, — звертається до присутніх народний депутат 44-річний Віталій Купрій. — Це не просто процес для процесу. Якщо наш кандидат пройде у другий тур — він переможе. В Україні є запит на нових людей у владі — молодих, фахових, енергійних, а головне — чесних.

— Влада визначила, що найнебезпечнішою людиною для неї є Ігор Коломойський (бізнесмен, голова комісії партійного контролю УКРОПУ. — ГПУ), — говорить 45-річний Ігор Палиця, керівник Волинської обласної ради, член президії партії. — 2014-го з ним обіймалися. Я запитував тоді: а де Пінчук, Ахметов і решта олігархів, які мають гроші й можуть стати на захист країни? Їх не було. Вони всі мовчали. Сьогодні бачимо на Мюнхенському саміті — Порошенка водить під ручку Пінчук. А Ахметов у чотири рази підняв вартість на електроенергію і набиває свої кишені. Президент каже, що він збіднів. Але у рейтингу мільярдерів він навпаки — піднімається.

З'їзд триває понад 3 години. На завершення лунає гімн України.

Журналістів запрошують на прес-конференцію.

— Влада починає потихеньку зачищати опозицій­ний простір, — каже Тарас Батенко. — Це стосується не тільки видворення за межі України Міхеіла Саакашвілі. Знесли наметове містечко під Верховною Радою. Така собі проба на реакцію. Сьогодні бачимо серед наших потенційних партнерів усі опозиційні сили, які готові працювати на демократизацію суспільства. Можемо діяти разом для зміни влади.

Зараз ви читаєте новину «"Серед наших потенційних партнерів — усі опозиційні сили. Можемо діяти разом для зміни влади"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути