пʼятниця, 14 березня 2014 11:51

"Росіяни вимагають здати зброю і залишати частину"

Автор: ФОТО з сайта www.gordonua.com
  Командир Севастопольської бригади тактичної авіації Юлій Мамчур з колегами вийшов проти російських автоматників із прапорами України та своєї військової частини. Співали Український гімн. Без зброї Мамчуру вдалося домовитися з росіянами і повернутися на аеродром ”Бельбек”
Командир Севастопольської бригади тактичної авіації Юлій Мамчур з колегами вийшов проти російських автоматників із прапорами України та своєї військової частини. Співали Український гімн. Без зброї Мамчуру вдалося домовитися з росіянами і повернутися на аеродром ”Бельбек”

— Ту частину аеродрому, де сталася пожежа, охороняли російські військові. Вони кажуть, що не бачили, хто підпалив. Але не бачити — не могли. Загоряння гасили самі. Коли зрозуміли, що не впораються, викликали пожежників, — розповідає 42-річний Юлій Мамчур, командир Севастопольської бригади тактичної авіації, до якої входить аеродром Бельбек. У ніч на 12 березня невідомі підпалили електро­установку на летовищі.

27 лютого аеродром захопили російські військові. Заблокували в'їзд і злітні смуги. Мамчур із підлеглими вийшли з прапором України та стягом військової частини, співаючи гімн, проти російських автоматників. Хотіли пройти на аеродром. Росіяни стріляли в повітря та під ноги, погрожували відкрити вогонь по людях. Українцям вдалося домовитися і пройти до військових об'єктів.

Юлій Мамчур родом з Умані Черкаської області. Служив на Житомирщині. До Криму переїхав понад два роки тому. Має дружину, доньку та онуку.

— Аеродром зайнятий російськими військово­службовцями. Наші там теж є, охороняють об'єкти. Правда, без зброї. Росіяни заблокували територію — ні вийти, ні зайти. Раз на добу наші люди змінюються — о десятій ранку. Є домовленість, що нову зміну пропускають, — розповідає Юлій Валерійович телефоном.

Як росіянам вдалося захопити базу?

— Приїхали 350 озброєних військовослужбовців. Гранатомети, кулемети, автомати, снайперські рушниці. А в мене 10 чоловік із пістолетами Макарова. Недоцільно було стріляти у БТРи і військових із кулеметами.

Як відстояли базу?

— Основне завдання — не провокувати конфлікт. Мали такий психологічний стан, що не було страшно йти на автоматників. Не можу згадати, що думав. Мета — добитися переговорів, щоб мої люди вийшли на чергування, хоч і без зброї. Сили нерівні. У нас немає спецпризначенців, а росіяни — всі спецпризначенці. Ситуація вкрай важка. Стараємося дати особовому складу відпочити. Добу відчергували — півдня на відпочинок.

Як дістаєте харчі?

— Нам підвозять продукти, воду. Тільки перші два дні не пропускали продовольство.

Якщо політики не домовляться, що робитимете?

— Чекатимемо наказу. Хай домовляються. Це — їхній обов'язок. Залишимо частину лише тоді, коли буде розпорядження мого керівництва.

Кажуть, командирам військових частин погрожують.

— Постійно телефонують, шлють СМС із погрозами. Говорять, щоб приймав правильні рішення, що знають, де проживаю я, моя родина. Правильне рішення, на їхню думку, — здатися. Номер мобільного відомий військовому керівництву Севастополя. А воно зараз — проросійське. Постійно ставлять ультиматуми. Приїжджають на військових автомобілях. Кажуть, щоб здали зброю і залишали частину.

Події можна було спрогнозувати рік-два тому?

— Так. Ситуація не виникла за день-два. Зомбування по телебаченню тут ніколи не припинялося. Телеканали — тільки російські. Що відбувається в Україні, дізнаємося з інтернету.

Ваше головне завдання сьогодні?

— Зберегти життя та здоров'я військових і членів їхніх сімей. Всі дружини — у Криму, їхати на запрошення до інших областей не хочуть. Ніхто з особового складу не звертався, щоб перевестися в інші регіони. Стоїмо вже два тижні.

Зараз ви читаєте новину «"Росіяни вимагають здати зброю і залишати частину"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути