"Что сулят парламентские выборы для украинско-российских отношений". Конференція з такою назвою відбулася вчора у столичному готелі "Редісон".
Організував зустріч депутат російської Держдуми Костянтин Затулін, 47 років, і очолюваний ним "Інститут країн СНД". Російські політологи сиділи в одному ряду з головуючим Затуліним. Почували себе впевнено, протягували ноги далеко під столами. Андронік Мігранян, 57 років, професор Московського інституту міжнародних відносин, тримав велике зелене яблуко і періодично його відкушував.
Метою зустрічі Затулін назвав бажання зрозуміти, чого насправді хочуть українці у відносинах із Росією. Зараз, мовляв, росіяни цього не знають. Опитування показують, що українці не хочуть іти в НАТО, не визначилися щодо ЄС і підтримують співпрацю з Казахстаном, Росією і Білорусією. А офіційні особи України декларують протилежне.
Український політолог Володимир Малинкович, 66 років, змалював ситуацію після виборів оптимістично. Бо найбільш імовірно прийде помаранчево-блакитна коаліція, і міждержавні відносини збалансуються, хоча такими, як раніше, вже ніколи не будуть.
Лише він один говорив українською
Сергій Марков, російський політолог, погодився з прогнозом Малинковича, але висловив побоювання, що Партія регіонів після виборів візьме собі всі економічні портфелі, за зовнішні відносини знову відповідатимуть помаранчеві.
— Нельзя, чтоб после выборов этим русофобам снова досталось Министерство обороны и иностранных дел, — емоційно заявив Марков, дивлячись на Володимира Огризка, першого заступника міністра закордонних справ України.
Взяв слово Огризко, 49 років. Лише він один говорив українською. Росіяни почали бурхливо жалітися, що вони нічого не розуміють.
— А с англичанами вы тоже на украинском разговариваете? — загуділи на Огризка. Той спокійно відповів, що він у своїй країні і говорить своєю мовою. Продовжив він, коли один працівник інституту Затуліна погодився бути перекладачем.
— Цей печерний шовінізм викликає просто сміх, — сказав Огризко. Говорив недовго, але його промова виглядала як жирна крапка у розмові: — Більше такого не буде, коли хтось сюди приїжджає і розповідає, що нам потрібно робити, а тут — просто записують.
Коментарі