пʼятниця, 29 травня 2015 05:50

Російський банк профінансував виборчу кампанію Тимошенко

Російський "Внешэкономбанк" профінансував президентську кампанію Юлії Тимошенко 2010 року на $300 млн. Таку інформацію днями оприлюднив журнал "Форбс".

Про фінансування Юлія Тимошенко домовлялася особисто з Володимиром Путіним восени 2009-го в Ялті. Схема мала такий вигляд: "Внешэкономбанк" платить $1 млрд за контрольний пакет одного з найбільших металургійних холдингів України — "Індустріального союзу Донбасу", з яких 300 млн ідуть Тимошенко.

— Зустріч тодішніх прем'єрів пройшла напередодні президентських виборів в Україні, а Путін підтримував Тимошенко. Частиною цієї підтримки були угоди щодо газу й отримання ВЕБом контролю в ІСД, — каже джерело, близьке до керівництва російського держбанку.

Незадовго до укладання угоди Фонд національного добробуту РФ позапланово розмістив на депозиті у ВЕБі $2 млрд. Співвласниками "Індустріального союзу Донбасу" тоді були бізнесмени Сергій Тарута, Олег Мкртчян та Віталій Гайдук. Тарута і Гайдук на період укладання угоди були радниками Тимошенко. Джерело припускає, що після її перемоги на президентських виборах могли обійняти високі посади в уряді.

— Тимошенко про угоду нічого не знала. Ми нікого не повідомляли. Тільки в грудні 2009 року проінформували про неї наших кредиторів, — говорить Тарута.

Юлія Тимошенко назвала брехливими звинувачення про фінансування її компанії російським "Внеш­экономбанком".

Зараз ви читаєте новину «Російський банк профінансував виборчу кампанію Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути