Президент Віктор Ющенко одночасно звільнив з посад п"ятьох українських послів: у Мексиці, Болгарії, Перу, Бразилії та Південно-Африканській Республіці. Майже всі вони пробули на своїх посадах значно менше традиційного для таких відряджень часу.
Зазвичай українські посли працюють за кордоном 5 років. Тоді як, приміром, щойно звільнений Олександр Тараненко став послом у Мексиці в січні 2004-го. Юрій Рилач обійняв таку посаду в Болгарії в травні того ж року. Ігоря Грушка призначили послом у Перу в серпні 2003-го, а Михайло Скуратовський очолював посольство в ПАР з грудня 2003-го. Лише Юрій Богаєвський передав вірчі грамоти міністрові закордонних справ Бразилії в серпні 2001-го.
Директор Інституту політичного аналізу та міжнародних досліджень Сергій Толстов, 50 років, однією з причин такого масового звільнення бачить можливу заміну Бориса Тарасюка на посаді міністра закордонних справ України.
— Якщо утвориться непомаранчева коаліція, то курс України щодо Росії буде кардинально змінено, — каже він. — Тоді відомий своїми проєвропейськими поглядами пан Тарасюк на посаді міністра навряд чи залишиться. Шляхом звільнення послів може розчищатися дорога на ці посади для усієї команди Тарасюка.
Посади глав дипмісій завжди вважалися теплими місцями для тимчасово зайвої в Україні номенклатури. Отож не виключено, що до тих екзотичних країн поїдуть не лише дипломати з команди Тарасюка, а й чиновники чи політики з інших структур чи партій. Звісно, внаслідок перерозподілу посад, який може статися в разі створення парламентської коаліції.
Коментарі