вівторок, 17 травня 2016 06:30

Порошенко зробив третю помилку при призначенні генерального прокурора

Автор: reuters
  Працівник Служби безпеки України перевіряє сесійну залу перед початком вечірнього засідання Верховної Ради 12 травня. Чекають на приїзд президента Петра Порошенка. Тому ввели додаткові заходи безпеки. На час обшуку зали депутатів вивели
Працівник Служби безпеки України перевіряє сесійну залу перед початком вечірнього засідання Верховної Ради 12 травня. Чекають на приїзд президента Петра Порошенка. Тому ввели додаткові заходи безпеки. На час обшуку зали депутатів вивели

— Юрій Луценко — близький друг Петра Порошенка. Президент робить уже третю помилку, призначаючи генерального прокурора (19 червня 2014 року за поданням Порошенка парламент призначив на посаду генпрокурора Віталія Ярему. За 8 місяців президент підписав наказ про його звільнення. Генпрокурором призначив Віктора Шокіна. Ні один ні другий не розслідували справи Майдану та не притягнули до відповідальності корупціонерів часів Януковича. — ГПУ), — каже політтехнолог 50-річний Сергій Гайдай. — Основне завдання Юрія Віталійовича — захищати президента, його оточення, систему влади.

12 травня Верховна Рада призначила 51-річного Юрія Луценка на посаду генерального прокурора. За це проголосували 264 народні депутати. Крім учасників коаліції — "Народного фронту" та "Блоку Петра Порошенка", депутати з фракції партії "Відродження" та групи "Воля народу". За 6 год. до голосування у парламенті прийняли закон, що дозволив очолити Генеральну прокуратуру людині без юридичної освіти. Потрібно мати вищу освіту і стаж роботи в галузі права чи в законодавчому або правоохоронному органі не менш як три роки. Це дозволило Луценку очолити відомство. Після відставки з посади Віктора Шокіна країна 45 днів була без генпрокурора.

— Політична кар'єра Луценка є доказом того, що він пристосовується до ситуації, а не бореться з нею, — каже Сергій Гайдай. — Спрогнозувати результати його роботи неможливо. Міг би відкрити справу проти президента — за фактом офшорів та корупційних схем. Але не вірю, що зробить це. Луценко завжди шукав тепле місце біля великого політика — Мороза, Ющенка, Тимошенко. Сьогодні це — Порошенко.

— Сталося, як в анекдоті. Бог поставив перед Адамом Єву і сказав: "Обирай собі дружину", — говорить народний депутат Віктор Чумак, 57 років.

— У такому стані опинилася Верховна Рада. Вийшло так, що Порошенко нікому не довіряє посаду генпрокурора — тільки Юрієві Віталійовичу. За місяць він має показати, яким напрямком рухатиметься. Напевне, докладе максимум зусиль, щоб розслідувати справи Майдану, щодо Януковича та його оточення А от проти нової влади — сумнівно.

— Луценко спробує розібратися з частиною прокурорсько-суддівської мафії, що за часів Януковича творила безчинства. Але Луценко не зможе зробити основного — боротися з корупцією теперішньої влади, — каже 58-річний Олег Рибачук, колишній віце-прем'єр і керівник Секретаріату президента Ющенка.

— І це — найбільша проблема. Ми знову йдемо вперед, повернувши голову назад — боротимемося з "попередниками". Водночас рівень безкарності нинішніх чиновників зашкалює. Може Луценко провести якісь дії щодо офшорного скандалу, де є прізвища Порошенка, Кононенка, Ложкіна? Для цього потрібно "спалити мости" й не думати про політичну кар'єру. Поки що Луценко має репутацію політичного виживали.

Відтепер Петро Порошенко має двох кумів у владі — генпрокурора та міністра інформації Юрія Стеця. З колишніх бізнес-партнерів глави держави Валерія Гонтарева очолює Національний банк, Борис Ложкін — Адміністрацію президента, Олег Гладковський працює заступником секретаря Ради нацбезпеки та оборони, Ігор Кононенко — перший заступник керівника парламентської фракції БПП.

Зараз ви читаєте новину «Порошенко зробив третю помилку при призначенні генерального прокурора». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути