Американський політтехнолог Пол Манафорт допомагав президентові Петру Порошенку на безоплатній основі. Про це 7 серпня розповів його колишній діловий партнер Рік Гейтс у суді міста Александрія, штат Вірджинія, США.
Гейтс засвідчив, що Манафорт працював в Україні й після втечі в Росію його клієнта Віктора Януковича 2014-го. Зокрема, партію "Опозиційний блок" готував до дострокових парламентських виборів.
69-річного Пола Манафорта звинувачують у відмиванні грошей і ухилянні від сплати податків. За 10 років роботи в Україні він нібито заробив $60 млн. Після скандалу з "чорною бухгалтерією" Партії регіонів (у травні 2016-го колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав детективам НАБУ документи, які свідчать про майже $2 млрд витрат на хабарі. — ГПУ) пішов зі штабу тоді кандидата в президенти США Дональда Трампа.
— Манафорт пробував запропонувати свою стратегію для кампанії Порошенка. Я зустрічався з ним і вислухав. Але на цих трьох годинах розмова й закінчилася, — розповів сайту "Українська правда" народний депутат від БПП, керівник виборчої кампанії Петра Порошенка 57-річний Ігор Гринів про події 2014 року.
"Манафорт продовжував працювати із залишками Партії регіонів. А до того консультував Януковича, Ахметова, Льовочкіна, Клюєва, Колеснікова", — пише у "Фейсбуку" дипломат Богдан Яременко, 46 років. — Як можна співпрацювати з такою людиною або прийняти від неї допомогу? Особливо президенту, який прийшов до влади після крові на Майдані. До неї призвели дії тих, кому він давав поради раніше?
— Петро Порошенко цікавився всіма, хто міг допомогти йому швидко виграти президентські вибори, — говорить політолог 62-річний Олександр Кочетков.
— Манафорт цікавив Петра Олексійовича не тільки як політтехнолог. Порошенко розраховував, що той є достатньо впливовим у політичних колах США, щоб лобіювати його інтереси.
Без оплати Манафорт двох кроків не зробить і з крісла не встане. Будь-яка співпраця з іноземним фахівцем такого класу починається від декількох мільйонів доларів. Порошенко міг і не платити. За нього це зробили ті, з ким американський політтехнолог працював раніше. Мовляв, хочеш позитивне ставлення і дружні стосунки — допоможи грошима. Тому зараз колишніх "регіоналів" влада не чіпає.
Порошенка не викликатимуть у американський суд для свідчень. Його немає в чому звинувачувати. Плюс президента не чіпають — це повага до посади. Політична культура США цього не дозволяє, особливо напередодні виборів. Але якщо недобре у цій справі виринатиме далі, Вашингтон радитиме Порошенку не балотуватися на наступний термін.
Коментарі