Ексклюзиви
вівторок, 02 лютого 2016 00:15

Опозиція вимагає повернення Конституції 2004 року

Автор: REUTERS
  8 лютого 2014 року активіст Майдану читає книжку біля барикад на вулиці Грушевського. За ними — 2 кордони силовиків. Із кінця січня триває перемир’я між майданівцями й міліцією
8 лютого 2014 року активіст Майдану читає книжку біля барикад на вулиці Грушевського. За ними — 2 кордони силовиків. Із кінця січня триває перемир’я між майданівцями й міліцією

7–13 лютого 2014 року на Майдані триває перемир'я між силовиками й активістами. Опозиція вимагає прийняти зміни до Конституції, щоб зменшити повноваження президента й посилити функції парламенту. долар дорожчає до 9 грн. Починається паніка серед вкладників банків, вони знімають гривневі депозити. У Києві частішають напади тітушок і підпали машин активістів.

Депутати Верховної Ради Криму збираються провести референдум про статус півострова. Губернатор Харківської області Михайло Добкін закликає до федералізації України. Тим часом президент Віктор Янукович їде в Сочі на відкриття Олімпійських ігор.

У Харкові закликають до федералізації

7 лютого на вул. Грушевського в Києві з'являються нові підрозділи силовиків. Їх стає на 4 десятки більше. Стоять за барикадами. Ближче до Парламентської бібліотеки гріються біля вогнищ 20 бійців самооборони Майдану. Решта — біля Будинку профспілок.

Влада випускає із в'язниць активістів. У Дніпропетровську з 37 затриманих в ізоляторі лишають одного чоловіка. Звинувачують його в нападі на міліціонера. В інших областях за ґратами 79 активістів. 22 зниклих у центрі Києва не знайшли.

Міністр МВС Віталій Захарченко пропонує разом із майданівцями амністувати й затриманих силовиків, що били кийками людей.

Опозиція у Верховній Раді вимагає повернутися до Конституції 2004 року. Це посилило б повноваження парламенту, збільшило незалежність уряду й послабило роль президента. Народні депутати створюють комісію для внесення змін до Основного закону. Однак спікер Володимир Рибак затягує голосування, переносить його на наступний тиждень.

Депутати Верховної Ради Криму збираються внести зміни до Конституції автономії та провести опитування кримчан про статус республіки.

— Ми зобов'язані звернутися до Росії. Адже Крим — це російська автономія, російська за національністю, за культурою й мовою. Нашим захисником може бути тільки Росія, — каже кримський депутат Сергій Цеков.

Через це близько 1000 мітингувальників пікетують будівлю СБУ на столичній вул. Володимирській. Вимагають розібратися із сепаратистськими заявами кримських депутатів. Після цього Служба безпеки відкриває кримінальне провадження щодо зазіхання на територіальну цілісність України.

У Харкові до федералізації закликає голова Харківської області Михайло Добкін. Говорить про необхідність референдуму в області. Луганський округ донських козаків просить російського президента Володимира Путіна надати військову підтримку в разі поглиблення політичної кризи.

9 лютого 2014 року в Києві близько 100 тис. людей приходять на 10-те Народне віче. Перед початком 20 студентів ідуть вул. Інститутською з білою напівпрозорою стрічкою на очах.

— Закликаємо світ не мовчати, коли відбуваються політичні репресії та вбивства, — кажуть активісти.

На сцені Майдану — лідери опозиції. Віталій Кличко, голова партії УДАР, пропонує створювати загони самооборони в кожному місті для опору тітушкам.

— Вимагаємо повернути Конституцію 2004 року. Її скасували незаконно. Далі — шлях на вибори іншого президента. Ми продовжуємо збір документів для подання до Гаазького трибуналу. Винні будуть покарані, — говорить у мікрофон Олег Тягнибок, лідер об'єднання "Свобода".

Цього дня понад 500 людей виходять на віче в Сумах. Тримають плакати "Не бійся, ти українець", "Наша єдність — шлях до перемоги".

Більше 2 тис. активістів збираються в Запоріжжі. Вимагають дострокових президентських і парламентських виборів. Протестують проти залякування міліцією. У центрі міста встановлюють синьо-жовте піаніно, щоб на ньому міг грати кожен охочий.

У Донецьку мітинг біля обласної прокуратури починають із панахиди за загиблими на Майдані. В цей час близько 200 тітушок, афганців, козаків з російськими прапорами оточують євромайданівців. Вигукують "Беркуту слава! Беркут — герой!" Вмикають сирени. Не дають виступити нардепу від "Батьківщини" Олександрі Кужель.

— Геть фашистів із Донбасу! Янукович, дай наказ! — кричать у мегафони. Виштовхують майданівців. Одному з тітушок його ж однодумці помилково розбивають обличчя.

Ініціатори акції скорботи покидають площу Правосуддя. Її займають прибічники влади.

Зараз ви читаєте новину «Опозиція вимагає повернення Конституції 2004 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути