![У Верховній Раді готуються до прийому з нагоди завершення сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/171/171821_1_w_300.jpg?v=0)
Учора в Києві завершилися засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ. Засідання тривали у Верховній Раді протягом п"яти днів. Парламентарії ухвалили "Київську декларацію".
У засіданні взяли участь понад 50 країн світу. Делегати жили в найпрестижніших київських готелях: "Прем"єр Палац", "Русь", "Київ", "Національний" та "Дніпро".
— Ми обов"язково будемо спостерігати за виборами в Україні, — каже на закритті сесії президент ПА ОБСЄ Горан Леннмаркер.
На відкритті ії було заочне протистояння президента Віктора Ющенка і голови Верховної Ради V скликання Олександра Мороза. Спочатку глава держави висловив своє бачення ситуації в Україні і пішов. Потім Мороз розповідав, що "не все сказане Ющенком є правдою".
— Хорошо, когда команда в руководстве страны едина, — каже в кулуарах спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе, 42 роки. — Но большого трагизма в том, что президент и спикер разговаривают на разных языках, нет. Главное, чтобы интересы страны брали верх. Здесь это не получается. Поэтому выборы — самый правильный, нормальный выход из ситуации.
Не розбирайте його, і ми обов"язково повернемося
Представникові ірландської делегації 56-річному Чарлі О"Коннору протистояння президента і спікера не подобається. Однак критично висловлюватися він не хоче.
— Усі, хто сюди приїхав, — дивиться навкруги, — вважають, що був конфлікт. Але я би не хотів називати це політичною кризою.
Тим часом у залі засідань представник української делегації Олег Білорус, 67 років, просить, аби парламентарії через кілька років знову провели сесію в Києві.
— Я бачу, ви побудували навіть спеціальну залу на внутрішньому дворі Ради, — говорить жартома Горан Леннмаркер. — Тоді не розбирайте її, і ми обов"язково повернемося.
Потім парламентарії обговорюють текст майбутньої декларації. Голосують, піднімаючи зелені картки. Лише російська та білоруська делегації не голосують.
— В нынешней ситуации в Европе сводить вопросы безопасности к двум темам — энергетической безопасности и ситуации в Белоруссии несколько странно, — обурюється член російської делегації Сергій Глазьєв, 47 років. — Мы эту резолюцию не можем поддержать, потому что она высосана из пальца.
Ельдар Обрагімов, 49 років, із Азербайджану навпаки "Київською декларацією" задоволений.
— Она в сравнении с предыдущими более обоснована, — каже. — А то, что российская и белорусская стороны ее не поддержали, — это естественно, — усміхається. — Все не могут быть довольны.
Після закриття сесії парламентарії поспішають на прийом, який дають від імені Олександра Мороза.
Коментарі