вівторок, 02 листопада 2010 01:20

"Нікого тут не знаю. От за кого голосувати?"

— Нас дев'ять чоловік працює у Москві. Всі з України. Займаємося отдєлочними роботами там років вісім, — розповідає 31-річний Олег Амброщук із селища Вороновиця Вінницького району. — Хазяїн — росіянин. Він нас спеціально відпустив, щоб проголосували.

Олег підходить до чотирьох десятків плакатів, розклеєних у коридорі школи. Там розташована виборча дільниця.

— Ого! Всю школу заліпили, — дивується. Розглядає кандидатів. Запитує, хто балотується на голову селищної ради. — Нікого тут не знаю. От за кого голосувати?

— Думаєш інші знають? — його однокласник і колега 31-річний Василь Хименко показує на людей, що стоять у черзі до кабінок. — Розглядають ті бюлетені і чешуть потилиці. А-а, — махає рукою, — поставимо наугад. Главне, щоб наш голос не вкрали. Сусідка казала, що тут можуть щось нахімічити з пустими бюлетенями.

Ідуть кожен до свого столу. Дають паспорти. Члени комісій довго заповнюють шість бюлетенів різної довжини.

— За якого кандидата на голову селищної ради голосувати, я знаю. Розпитав у рідних і знайомих. Вони сказали, хто самий достойний. Це Віктор Стецький. Бізнесмен. Він каже: "Йду не гроші заробляти, а зробити щось для людей", — говорить Амброщук. — У дружини Іри спитав, якій партії вона довіряє. Казала, "Батьківщині". От за ту і я голосуватиму. Бо тих членів партії я все одно не знаю.

Прямує до кабінки. До нього підходить Василь Хименко.

— Дивися, яку тут партію вичитав — "Совість України", — тицяє пальцем на першу графу. — Може, за них проголосуємо, раз вони там такі совісні? — сміється.

Після голосування розповідають, що у Росії до політики інше ставлення.

— Там політиків поважають. А тут прості люди як тільки президента не називають. Насміхаються з нього постійно. Та й самі політики стільки грязі одне на одного виливають. Ми приїхали у п'ятницю, включили телевізор — послухати, може, щось толкове скажуть. Там якесь "Свободне слово" (передача "Свобода слова". — "ГПУ") йшло. То нічого не поняли, тільки почули, як вони одне одного обвиняють. Через це українці на вибори не хочуть іти. Знають, скільки не голосуй, а ті при владі все одно будуть гризтися.

Що три місяці Олег і Василь приїжджають на тиждень-два в Україну, щоб не було проблем з реєстрацією. У Москві заробляють $600–800 на місяць. Кажуть, за всі роки їхнього заробітчанства мало що змінилося в обох країнах.

— Як не було в Україні єдінства, так і нема. Навіть в одній сім'ї можуть сімпатізірувати різним партіям. А в Росії як була сильна президентська влада, так і осталася. Ну, все, йдемо збиратися на поїзд. Сьогодні їдемо на роботу.

Зараз ви читаєте новину «"Нікого тут не знаю. От за кого голосувати?"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути