вівторок, 12 січня 2016 06:50

Можуть звільнити дев'ять тисяч суддів і набрати нових

— Треба півроку, щоб замінити старих суддів. Є резерв: суддівська школа (Національна школа суддів — державна установа, що готує кадри для судової системи та веде наукові дослідження. — "ГПУ"), практикуючі адвокати, прокурори, які мають відповідний кваліфікаційний стаж і навички. Люди є — оголосіть набір. Зробіть справедливий конкурс. А не так, як зараз: щоб стати суддею, треба два чемодани занести, — каже столичний адвокат 29-річний Єгор Штокалов.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в рамках реформи правоохоронних органів треба звільнити всіх 9 тис. суддів і за три місяці набрати нових: "Судді в суспільній свідомості — це втілення чого завгодно, тільки не законності й справедливості. Необхідно повернутися до радикального проекту: повної заміни суддівського корпусу. З новим набором, професійним конкурсом і реальною зовнішньою атестацією. Ніхто, вибачте, не помре, якщо правосуддя не працюватиме протягом трьох місяців. Усі зрозуміють і погодяться".

— На початку вересня пропонували два варіанти судової реформи. Перший — схвалений Адміністрацією президента, — говорить Єгор Штокалов. — Це поступова переатестація суддів. Другий ініціювала одна з громадських організацій: звільнити всіх і найняти нових, як це зробили в поліції. Обидва проекти направили у Венеціанську комісію. Там схвалили перший пакет.

За реформу має хтось відповідати. Але не із суддівського корпусу. Можна запросити когось із американців. Ця людина повинна мати волю до змін і гарантію, що протягом певного часу її не звільнять.

— За кілька місяців можна створити пілотний суд, — каже експерт громадської платформи "Реанімаційний пакет реформ" 30-річний Михайло Жернаков. — Національне антикорупційне бюро завершує розслідування деяких справ, передаватимуть до суду. Але ж не до Печерського районного в Києві. Можна створити спеціалізований антикорупційний — із новими суддями. Це й був би пілотний проект у новому форматі.

У масштабах країни — починати треба з Верховного суду. Це дасть найбільший ефект. Далі поступово оновлювати решту.

Якщо зупинити роботу судів на два-три місяці, колапсу не буде. Але в цьому немає необхідності. По-перше, за три місяці нових суддів не наберемо. По-друге, це можна робити паралельно. Нові справи розглядати в нових судах, а старі провадження — завершувати в старих. Процес не перериватиметься.

Нових суддів можна відбирати за результатами первинного кваліфікаційного оцінювання. Його мають пройти всі — і ті, хто хоче нову посаду, і хто залишиться на старій.

Незалежний громадський орган повинен перевірити суддів на доброчесність — наскільки їхній спосіб життя відповідає доходам.

Далі — професійне оцінювання. На Заході є відповідні розробки. Їх треба використати.

Реформа невигідна багатьом. Подивіться на істерику представників суддівського корпусу, де­яких політиків, пов'язаних із Сергієм Ківаловим (народний депутат, голова ЦВК під час президентських виборів 2004 року, які переросли в помаранчеву революцію. — "ГПУ"). Ці люди вибудовували систему роками. Народні депутати Пилипенко й Писаренко, яких пов'язують з Андрієм Портновим (колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича. — "ГПУ"), казали: "Мы построили армию рабов, пусть работают". Це потрібно змінити.

Зараз ви читаєте новину «Можуть звільнити дев'ять тисяч суддів і набрати нових». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути