Міністерство внутрішніх справ внесло на розгляд Кабміну проект постанови — просить додати до переліку спецзасобів, що застосовує міліція, спецзасоби "Джміль" і "Джміль-М", нові світло-шумові та звукові гранати "Дрофа" і РГР та 40-міліметрові акустичні боєприпаси для гранатометів. Мовляв, це останні розробки, що допоможуть у забезпеченні громадського порядку.
У ЗМІ з'явилася інформація, що під маркою "Джміль" у світі відомий російський гранатомет. Його використовують у хімічних військах для ураження укріплених точок противника та знищення легкої техніки. У радіусі 30 м від вибуху люди гинуть від баротравми — розриву легенів, а площу заповнює вогняна стіна. Вигорає весь кисень, температура підвищується до 800 градусів. Такі гранатомети використовували під час війни в Чечні. Ними російські вояки "викурювали" бойовиків із гір.
У неділю, міліціонери спростували інформацію, що "Джміль" це гранатомет. Уточнили, це патрони з газовими гранатами сльозоточивої дії, призначені для стрільби по агресивному натовпу.
— Замість гаряче запевняти, що "Джміль" та "Джміль- М" — це патрони з газовою гранатою, а не вогнемети, МВС могло б надати принаймні короткий опис цих спецзасобів, — каже керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук, 41 рік. — Адже у відкритих джерелах про них досі не згадували. А це серйозний показник, оскільки спецзасоби міліції навряд чи можуть бути "секретними" зразками.
Ці назви справді збігаються з найменуванням армійських вогнеметів "Джміль" і його модернізованого полегшеного варіанту "Джміль-М". Ці вогнемети — разової дії, їх не можна перезаряджати. Якби йшлося про армійський вогнемет "Джміль" із димовою гранатою, в переліку МВС його позначали би "РПО-Д", а не "Джміль-М". У будь-якому разі міністерство має надати детальнішу інформацію.
Коментарі