пʼятниця, 21 лютого 2014 11:26

Майдан уже майже переміг

Автор: ФОТО: REUTERS
  20 лютого, майдан Незалежності в Києві. Активісти відбили у ”беркутівців” територію біля стели Незалежності. Праворуч димить Будинок профспілок. Його підпалили два дні тому
20 лютого, майдан Незалежності в Києві. Активісти відбили у ”беркутівців” територію біля стели Незалежності. Праворуч димить Будинок профспілок. Його підпалили два дні тому

— Штурм, зачистка і введення надзвичайного стану скасовані, — каже 39-річний Арсеній Яценюк, керівник фракції "Батьківщина". — Зараз оголошене перемир'я і початок переговорного процесу для стабілізації ситуації.

Увечері 19 лютого він вийшов після переговорів із Віктором Януковичем. Ходив в Адміністрацію президента з лідером УДАРу Віталієм Кличком та керівником "Свободи" Олегом Тягнибоком. Однак усю ніч силовики продовжували поливати протестантів водою, кидали шумові гранати. У відповідь отримали коктейлі Молотова, петарди й салюти. Під'їзди до майдану Незалежності були заблоковані даїшниками. За 18 та 19 лютого загинули 28 людей, кажуть у Мінохорони здоров'я. Опозиціонери розповідають, що з вівторка на середу тільки в Будинку профспілок згоріли понад 40 протестантів, 27 загинули, сотні поранених.

— Треба втримати Майдан, — говорить історик 36-річний Володимир В'ятрович. — Але протест не повинен обмежитися тільки на центральній площі столиці. Чим більше буде повстань у регіонах, тим швидше переможемо.

— Зараз ніхто не має права відсиджуватися на дивані перед телевізором, — продовжує Володимир В'ятрович. — Не обов'язково протестувати особисто. Можна підтримати Майдан фінансами, медикаментами.

Вірю, що переможемо. Коли — сказати важко. Але влада сама прискорює своє падіння радикалізмом і вбивствами. Якщо кілька днів тому говорив би про місяці боротьби, то зараз розв'язка значно ближча. Але навіть після падіння Януковича боротьба продовжиться. Щоб більше у нас не з'явилися януковичі та захарченки.

— Перемога Майдану може бути тільки тоді, коли Янукович піде у відставку, — вважає 66-річний В'ячеслав Брюховецький, почесний президент Києво-Могилянської академії. — Він уже не здатен мислити. Інакше буде громадянська війна. На Януковича мають тиснути всі: опозиція, зарубіжні лідери, навіть Верховна Рада. Але "регіонали" не роблять цього, а, як таргани, тікають по Австріях.

Однозначно — переможе Майдан. Протягом кількох днів можуть бути серйозні передумови до завершення протистояння, включно з поверненням до Конституції 2004 року.

— Ситуація не вирішиться в мирний спосіб, — каже 42-річний Микола Коханівський, член Конгресу українських націоналістів. — Бо все закипіло. Поки що на Майдані не викарбувався один явний та яскравий лідер. Нами зараз сам Бог керує. Але якщо за справу візьметься опозиція, вона знову всіх здасть.

— Перемога Майдану — питання кількох днів, — зауважує народний депутат зі "Свободи" 38-річний Ігор Мірошниченко. — Ми не хотіли, щоб перемога коштувала життів людей. Але Янукович штовхає на це країну, веде відкриту війну проти власного народу. Її він програє. Бо в Україні з'явилася не просто критична маса, а більшість тих, хто здатен змести цей режим. Він три місяці тримався на зомбованих силовиках. Зараз буде зламний момент, коли навіть міліція зрозуміє: їхнє життя не варте тих коштів, які вони отримують. Має спрацювати усвідомлення, що вони будуть прокляті людьми. Дивитимуться в очі своїм дітям і розказуватимуть, як відстоювали режим диктатора.

— Останніми днями Майдан демонструє величезні впертість, рішучість і самопожертву. Це те, що не дозволить владі перемогти, — каже 43-річний Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва. — Люди не скоряться в будь-якому випадку. Озброєне повстання — адекватна відповідь на дії влади. Вона не залишила інших способів для опору. Цю форму протистояння потрібно було доповнювати економічним тиском на режим Януковича, аби його ослабити та позбавити ресурсів. Але західні країни не розуміли природу конфлікту, що триває на вулицях Києва. Вони думали, що в нас є демократичні процедури, парламент, де можна політично розв'язати питання. Та після смертей людей ситуація змінилася. Майдан переможе протягом дня-двох.

Зараз ви читаєте новину «Майдан уже майже переміг». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути