пʼятниця, 27 грудня 2013 06:30

"Майдан стоятиме до 2015 року"

Автор: ФОТО: ОЛЬГА КАМЄНЄВА
  Степан Кубів: ”Мінімальна сума зібраних коштів — в районі 100 тисяч гривень у день. Максимальна — близько 300 тисяч”
Степан Кубів: ”Мінімальна сума зібраних коштів — в районі 100 тисяч гривень у день. Максимальна — близько 300 тисяч”

Понад місяць у центрі столиці люди протестують проти дій влади. На майдані Незалежності встановили 202 намети. У будні тут близько 10 тис. осіб. Ночувати залишається половина. Про це розказує комендант Будинку профспілок, народний депутат із "Батьківщини" 51-річний Степан Кубів:

— Майдан стоятиме до 2015 року. Зараз маємо три його форми. Головна — свідомість наших людей та відповідальність. Друга — переміщення загального Майдану в регіональні. Третя — його існування у вигляді основних людей, які сконцентровані в Києві. Вони відповідальні за рішення, що прийняли на віче, та політику формування громадянського суспільства, консолідацію опозиційних сил.

Як забезпечити життєдіяльність Майдану на наступні півтора року?

— Фізичне існування залежить від того, як протягом місяця будуть виконані його вимоги. Це відставка уряду та повернення Конституції 2004 року. Якщо їх реалізують, матимемо структуру на базі громадської ради. Після того на нараді визначать форму протестної акції.

Скільки людей мають стояти щодня та вночі, щоб Майдан продовжував жити?

— Люди приходять непланово. Є щоденне відвідування та віче на вихідних. Цієї неділі прийшли сотні тисяч. 75 відсотків з них — кияни. Не було ніяких рознарядок на міські та районні організації. Хто хотів, той приїхав.

За рахунок чого підтримувати революційний дух?

— Люди виходитимуть і далі заради майбутнього своїх дітей та онуків.

У скільки обійдеться харчування й обігрів?

— Сьогодні при нормальному режимі маємо запас харчів на два-три дні. Максимум — до п'яти днів. Більше не потрібно. Привозять рис, гречку, пшоно, ковбаси, сири, масла, вітаміни. Зі Сходу України нам поставили лимони та натуральні соки. Продуктова база допомоги складає 80 відсотків, ще 20 — грошова. Мінімальна сума зібраних коштів трохи знизилася — в районі 100 тисяч гривень у день. Максимальна — близько 300. Ще десь 60–100 тисяч йде на безготівкові рахунки. Більше половини витрачаємо на продукти, які рекомендують повари та медики. 15 відсотків — на гігієну. Це вивезення сміття, утеплення, обслуговування біотуалетів, прибирання території, пальне, комунальні послуги у Будинку профспілок.

На Майдані 75 відсотків — це малий та середній бізнес.

Зараз ви читаєте новину «"Майдан стоятиме до 2015 року"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути