"Скажіть, комбайнер, доярка, люди на заводах — вони що, коли є робота, тікають як слони, коли продзвенів дзвінок? Ні. Вони працюють!" — обурювався вчора зранку біля трибуни голова Верховної Ради Володимир Литвин, 53 роки.
Звинувачує народних депутатів у тому, що вони не хочуть нічого робити. Мовляв, тільки й конфліктують між собою. Водночас у Раді лежить до розгляду більш як 500 законопроектів.
— Якщо не хочете працювати, складайте депутатські повноваження! — гукає Литвин.
Депутати починають перемовлятися між собою. Майже 2 год. сперечаються, хто має створювати комісію з розслідування бійки міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з німецькою поліцією в аеропорту Франкфурта-на-Майні. Зрештою коаліція підтримує постанову БЮТ, опозиція — Партії регіонів.
— Ви захотіли абсурду — будь ласка! Маємо тепер три слідчі комісії. Побачимо, які будуть результати, — каже голова парламенту.
Нагадує, що раніше у Верховній Раді вже створили комісію щодо розслідування зловживань у МВС — отож депутати просто могли розширити її повноваження.
— Коаліція створює комісію, яка розглядатиме їхні ж порушення, — обурюється в кулуарах "регіонал" 54-річний Олександр Єфремов. — Зазвичай її створює опозиція, яка працює проти влади з якихось питань і їй бракує для цього інструментів, щоб розслідувати діяльність влади.
Натомість голова комісії БЮТу Роман Забзалюк, 48 років, говорить, що комісія "Регіонів" незаконна, і що він об"єктивно розслідуватиме випадок із міністром.
— "Регіонали" хотіли, щоб була розслідувана справа по Луценку, от ми за це й узялися. А тепер вони чогось пхаються, — каже нардеп.
Його однопартійці зазначають, що буде краще, якщо парламент створить єдину комісію щодо цього. Мовляв, тоді вона буде ефективнішою.
У сесійній залі голова фракції БЮТ Іван Кириленко, 52 роки, підходить до трибуни. Одягає окуляри й зачитує свій виступ:
— Часто у листах люди питають: як довго Тимошенко самотужки боротиметься із кризою? Давайте скористаємося хоча б тим, що довіра є до однієї людини, і підтримаємо уряд. "Спасибі нашій Юлі!" — це зміст сотень листів, які надходять до нашої фракції від виборців. Люди бачать і чітко розуміють — Тимошенко вистояла в цій боротьбі, найтяжче позаду, і це бісить наших опонентів.
"Спасибі нашій Юлі!" — це зміст сотень листів, які надходять від виборців
Депутати голосно сміються.
— Цирк! — кричать.
Литвин оголошує перерву на 30 хв. Народні обранці поспішають до парламентського буфета. За одним столиком сидять "регіоналки" Ганна Герман, Ірина Акімова та Ірина Горіна. Їдять полуниці на блюдцях. До них підсідає колега по фракції 32-річна Юлія Новікова із повною тацею полуниць.
— Девочки, а я не видела, что вы уже взяли себе. Хотела вас угостить, — говорить депутатка. Одне блюдце віддає Горіній. З інших їсть сама.
— Ничего не поправлюсь. Это же не мясо, а витамины, — бурмоче Новікова.
Перерва закінчується. Звучить дзвінок.
— Прошу депутатів зайти до зали, — каже в мікрофон Литвин. Протягом кількох хвилин зала майже порожня. Спікер нервує. — Я розумію, що повирішували політичні питання, державні нікого не цікавлять!
Хтось із "регіоналів" викрикує, що Литвин їм не командир.
— Я не перед вами бісер метаю, бо нема перед ким метати, — спікер натякає на біблійний вислів Ісуса Христа "не розсипайте перлів ваших перед свинями, щоб не потоптали їх ногами своїми, й, обернувшись, не порвали й вас".
Коментарі