Четвер, 21 лютого 2008 18:27

Колесніков хоче суду над Кириленком і Зваричем

Колесніков хоче суду над Кириленком і Зваричем

Учора Верховна Рада не розпочала роботу. Хоча депутати від Партії регіонів не блокували президію та трибуну.

Зранку до зали приходить майже сотня депутатів. Вони розмовляють і жартують. Між рядами розвішані повітряні кульки з написом "НАТО — Ні".

Спікер 33-річний Арсеній Яценюк у сесійній залі не з"являється. Журналістам повідомляють, що протягом дня він зустрічатиметься з трьома фракціями, що не входять до коаліції.

О 10.30 до кінозалу, що в підвалі Ради, поспішають "регіонали". Заходить спікер, із ним лідер Партії регіонів Віктор Янукович, 57 років.

— Нам треба шукати рішення, яке допоможе розблокувати парламент, — супиться Янукович. — Пропоную, щоб ми з вами обговорили наші пропозиції, вислухали точку зору голови Верховної Ради й ухвалили спільне рішення.

У кутку зали сидять "регіонали": 45-річний Борис Колесніков, 43-річний Андрій Клюєв та 47-річний Володимир Сівкович. Перешіптуються. Колесніков тихо називає когось расистом. Потім стукає кулаком по долоні.

— Прессовать его надо, прессовать! — каже він і стурбовано озирається. — Хоть камеры это не засняли?

Колесніков пропонує віддати під суд деяких "нашоукраїнців" і матюкається:

— Зварыч и Кириленко вообще... Отдать их под суд! Так через два месяца о них никто не вспомнит.

Потім запитує у Сівковича, що сталося із Нестором Шуфричем.

— Да я б еще денег дал, чтобы ему это еще раз сделали, — говорить про інцидент у клініці "Борис", коли Шуфричу на ногу впав автомобіль. Вони дружно сміються.

Сівкович розповідає, що екс-міністра транспорту Миколу Рудьковського "травили у в"язниці психотропіками". Один із телеоператорів направляє на них камеру. Колесніков хапає папку з паперами і штовхає у бік Клюєва:

— Улыбайся! Нас снимают. Пусть вся страна видит, и нам не говорят, что мы не ходим на работу.

Улыбайся! Нас снимают

Тим часом Янукович говорить, якщо дійдуть згоди, то наступного понеділка можна  провести круглий стіл. Пропонує розглянути дев"ять законопроектів і проектів постанов. Зокрема щодо НАТО, зняття депутатської недоторканності та соціальні закони, ініційовані "регіоналами".

Слово бере "регіонал" Олександр Єфремов, 60 років. Говорить, що Партія регіонів розблокує Раду після прийняття рішення щодо проведення референдуму по НАТО.

— Якщо наші колеги по парламенту відмовляються підписатися під даним проектом постанови, це означатиме, що вони хочуть обманути народ, — зазначає.

Присутні починають шуміти.

— Я просив би тихіше розмовляти, бо доповідачів не чути! Знаю, що ви так звикли в залі, — обурюється Янукович. — Поважайте себе. Мені що, називати прізвища? Анатоліє Кириловичу!

Він дивиться на Анатолія Кінаха. Депутати замовкають. У залі панує тиша.

Яценюк слухає, опустивши голову. Коли йому надають слово, каже, що підтримує пропозицію "Регіонів". Пропонує підписати наступного понеділка угоду про розблокування роботи Верховної Ради.

— Але давайте все, що резонансне — відкинемо в сторону. Поставимо на розгляд лише ті речі, які цікаві суспільству, — наголошує спікер. — Я готовий сьогодні виконувати функцію посередника між коаліцією та опозицією.

— Коли голова парламенту за тиждень проводить дві зустрічі з нашою фракцією, це означає, що ми відчуваємо один одного, — схвально киває Янукович.


Після годинної зустрічі з "регіоналами" Яценюк поспішає на третій поверх. У залі зустрічей на нього чекають комуністи.

Лідер Компартії 55-річний Петро Симоненко та Адам Мартинюк стоять біля дверей.

— Мы вас ждем, а вы нас променяли на "регионалов", — жартує Симоненко.

Комуністи теж наполягають на проведенні референдуму щодо НАТО. Яценюк говорить, що всі ці рішення мають прийматися в сесійній залі.

На зустрічі фракції з головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком член фракції Блоку Литвина Катерина Ващук, 61 рік, називає проблему скасування депутатської недоторканності надуманою.

— Я ходжу вулицями пішки, їжджу в усіх видах транспорту, у мене немає бізнесу та грошей, і мене ніхто ніколи не переслідує, — каже вона. — Недоторканність мені потрібна лише для того, щоб із трибуни казати правду, наприклад, про держзакупівлі. І не боятися, що мені вкинуть у кишеню якусь біду і заарештують при виході з Верховної Ради, бо пальто в гардеробі висить.

Блок Литвина теж хоче відкласти резонансні законопроекти і зосередитися на питаннях, які цікавлять суспільство. Зокрема щодо "Закону про держзакупівлі", ратифікації угоди зі Світовою організацією торгівлі та зміни до Держбюджету.

Зараз ви читаєте новину «Колесніков хоче суду над Кириленком і Зваричем». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода