неділя, 19 лютого 2006 18:06

Качур боротиметься з будівельними аферистами

Через тиждень після виявлення квартирної афери компанії "Еліта-Центр" міністр будівництва та архітектури Павло Качур, 52 роки, спробував визначити, як уникати будівельних "пірамід" у майбутньому. Для цього минулої п"ятниці він зібрав представників будівельних компаній, депутатів різних рівнів, представників громадських організацій і ошуканих вкладників "Еліта-Центру". Мали вирішити, які зміни потрібно внести у законодавство, щоб "піраміди" більше не виникали.

Зала була переповнена, кожен намагався вигукнути своє. Присутні особливо емоційно критикували Омельченка. Самого голови столиці не було, а на засідання прийшли кандидати на посаду мера або їхні представники. Один навіть пришпилив на груди напис: "Микола Харченко, кандидат на посаду міського голови 8 050 353 73 03".

— Я співчуваю вам як молодому ще міністрові, — сказав нардеп і член блоку Пора-ПРП Володимир Бондаренко, 53 роки. — Ви взяли на себе надзвичайно неприємну функцію розгрібати все те, що напрацювали за останні десять років керівники міста Києва.

Качур намагався втихомирити учасників обговорення, йому довелося сім разів нагадувати їм, для чого вони тут зібралися.

— Розслабтеся, — зрештою попросив міністр депутата, який кричав особливо голосно.

Згадали, що в Росії законодавство вже пішло вперед, бо у них будівельні "піраміди" були ще 2004 року. Качуру все ж вдалося змусити присутніх працювати у визначеному режимі. Оголосили пропозиції: створити реєстр, який унеможливить подвійні продажі; заборонити продаж житла до отримання ордеру, а землю під забудову надавати лише через аукціон.

Він уже тричі на різних зібраннях кидає ці претензії

Міністр надав слово оратору, якого щойно просив "розслабитися". Той пов"язав на шию світло-зелену хустинку з написом, "Форум порятунку Києва". Він виявився депутатом Деснянського району столиці Віталієм Черняховським.

— Ми тут сидимо, а будівельні "піраміди" діють, люди несуть гроші. Зокрема, тут присутній у залі представник "Південзахідтрансбуду". Він будує "піраміду" на вулиці Щорса,4. — Черняховський, 40 років, обернувся і показав пальцем на чоловіка, який сидів неподалік. Той зніяковів і спробував щось сказати, однак депутат закричав: — Почекайте, почекайте! А потім ви будете говорити, що ви нічого не чули, нічого не знаєте.

Депутат ще довго кричав, хоча його ніхто й не перебивав. Зрештою він подав пропозицію: відновити статтю про кримінальну відповідальність за самовільне будівництво, яку 2001 року вилучили з кримінального кодексу.

Чоловік, якого звинуватив депутат, виявився головою наглядової ради ВАТ "Південзахідтрансбуд" Володимиром Гусаковим, 56 років. Він пояснив "ГПУ", що справді є певні проблеми з будівництвом на вулиці Щорса, але компанія має дозвіл київської адміністрації на ведення підготовчих робіт.

— Ви ж не подумайте, що я вас обманюю, — переконував Гусаков. — Він (Черняховський. — "ГПУ") уже тричі на різних зібраннях кидає ці претензії, що у нас немає дозволів.

Обговорення завершилося. Біля виходу стояла молода жінка — член ініціативної групи вкладників "Еліта-Центру" Оксана Марущак, 28 років. Розповіла, що ошукані люди вже придумали, як збудувати свої будинки без дотацій із бюджету. Одна з незабудованих ділянок "Еліти" знаходиться у центрі Києва — в Лабораторному провулку. Постраждалі, мовляв, уже знайшли інвесторів, щоб звести на ній будинок. Якщо його потім продати, то грошей вистачить, щоб покрити всі витрати і збитки. Однак міська влада на це не погоджується.

— Це найбільш солодка і золота ділянка, її віддавати ніхто не хоче, — з гіркотою в голосі каже Марущак.

Вона стверджує, що Міністерство будівництва не може нічим допомогти двом з половиною тисячам постраждалих унаслідок афери. А міська влада Києва оголосить свої пропозиції другого березня.

Зараз ви читаєте новину «Качур боротиметься з будівельними аферистами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути