Фракція партії УДАР від 5 лютого блокує трибуну парламенту. Вимагає запровадити особисте голосування. Через це не відкрилася сьома сесія. Якщо парламент не працюватиме 30 днів, тобто до 6 березня, президент має право розпустити його. У Партії регіонів пропонують проводити нові вибори на мажоритарній основі.
"Регіонали" блефують, переконаний заступник керівника фракції "Батьківщина" 51-річний Сергій Соболєв:
— Економічна, соціальна та зовнішньополітична ситуація в країні настільки занехаяна, що у разі нових виборів влада на чолі з Януковичем ризикує програти абсолютно все. За наслідками минулих виборів усі зрозуміли, що мажоритарні округи — це місце найбільших фальсифікацій. Та навіть змінити виборчий закон неможливо, бо якщо сесія відкривається, то вже не діятиме правило 30 днів, коли президент має право розпустити Раду.
Ідея позачергових виборів — дитяча лякалка, вважає "ударівець" 42-річний Павло Розенко:
— Перехід до мажоритарної системи організувати неможливо, — всміхається. — Першими проти цього протестуватимуть депутати-мажоритарники з-поміж "регіоналів". Люди вклали мільйони у попередню виборчу кампанію, не спали ночами, пережили стрес. Вони робитимуть будь-що, аби тільки це не повторилося.
Дострокові вибори неможливо проводити через політичну нестабільність, говорить комуніст 44-річний Спірідон Кілінкаров:
— Обіцяли виборцям реалізовувати свої програми, то треба цим і займатися. Якщо не можете — йдіть із політики.
Жодна партія зараз не готова до участі в дострокових виборах, розказує політолог 47-річний Андрій Золотарьов:
— Президенту байдуже до долі парламенту. Для нього багато чого вже вирішене — бюджет затверджений, є уряд, обраний голова Нацбанку. Тому, скоріше за все, влада та опозиція домовляться про особисте голосування. Наприклад, проводитимуть його в певні дні тижня. Виборці це підтримують. Хочуть, аби депутати ходили на роботу, бо ті отримують високі зарплати, мають пільги й недоторканність.
Коментарі
3