неділя, 05 березня 2006 19:54

Кажуть що...

Подешевшають імпортні товари

Влітку мають знизитися ціни на імпортні товари, оскільки зменшиться мито при їх ввезенні в Україну. Угоду з США про взаємний доступ товарів на ринки сьогодні у Вашингтоні підпише міністр економіки Арсеній Яценюк, 31 рік. Це значно наблизить вступ України до Світової організації торгівлі.

Членство у цій організації змусить як українських, так і іноземних товаровиробників вступати в боротьбу за покупців: знижувати ціни і підвищувати якість своєї продукції.

США — 43-тя країна, з якою український уряд підписує таку угоду. Тепер залишається досягнути таких домовленостей лише з вісьмома державами.

— Як тільки ми підпишемо з американцями протокол, з іншими відразу ж стане набагато легше домовлятися, — запевняє Яценюк.

Понад 90% світової торгівлі відбувається між 149 країнами — учасницями СОТ. Україна і ще 32 держави, серед яких Бутан, Афганістан, Ірак, Лівія, Судан і Екваторіальна Гвінея, не є членами цієї організації. Також не набула членства в СОТ і Росія. Східні сусіди ще не спромоглися підписати з США угоду про взаємний доступ на ринки товарів.

Якщо росіяни опиняться у СОТ раніше, то зможуть висувати українцям будь-які економічні вимоги, які відповідають їхнім інтересам. І навпаки, якщо першою в цю організацію вступить Україна, уряд автоматично отримає економічні важелі впливу на східних сусідів.

Україна веде переговори про вступ до СОТ з 1993 року. Президент Віктор Ющенко переконував, що це відбудеться у 2005 році. Однак тоді уряд не встиг завершити двосторонні переговори з десятьма країнами. А парламент відмовився ухвалювати закони, необхідні для вступу до організації. Серед країн СНД членами СОТ уже є Молдова, Грузія, Вірменія і Киргизстан.

Зараз ви читаєте новину «Кажуть що...». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути