У заступниці глави Адміністрації президента 51-річної Ганни Герман стався серцевий напад. У ніч на четвер її з діагнозом інфаркт відвезли до лікарні Держуправління справами "Феофанія". Там провели стентування — кардіохірургічну операцію без розтину грудної клітки.
За ці дні Герман кілька разів телефонував Віктор Янукович, цікавився самопочуттям.
Однакових термінів лікування пацієнтів з інфарктом немає. Людина може пробути на стаціонарі й тиждень, і місяць, кажуть лікарі.
— Після стентування треба рік приймати спеціальні препарати для профілактики тромбів, — пояснює завідувач відділення Харківської міської поліклініки №5, лікар-кардіолог Олександр Рильцов, 35 років.
Нардеп із фракції НУ-НС 55-річний Олександр Бондар пережив інфаркт 1998-го.
— Тоді в нас стенти не ставили, — розказує. — Мені не ліквідували причину інфаркту. Це зробили тільки через 10 років. Провели складну операцію шунтування. Це розтинання грудини, повна зупинка серця і відключення організму. Я проходив реабілітацію в реанімації два тижні. Був тоді взагалі нерухомий. Після тієї операції мене серце майже не турбувало. Заборонили палити. Із того часу це і не роблю. А спиртні напої не вживав і до того. Думаю, в обмежених кількостях це можна робити. В основному для серця коньяк рекомендують. Усі, хто переніс інфаркт, змушені все життя пити таблетки. Я досі їх вживаю. При стентуванні одразу ліквідують причини інфаркту. Роблять місцевий наркоз. На Заході через пару днів людину виписують. Вона здорова.
2007-го у травні та липні два інфаркти переніс міністр економіки Василь Цушко.
Коментарі
3