У вівторок близько сьомої ранку у під'їзді панельної 9-поверхівки на вул. Дружби народів, на виїзді з Харкова, загорівся сміттєпровід.
— Хтозна, що там могло загоріться. Ніколи такого не було. Вийшли чоловіки, линули в нього води, він і загас, — каже мешканка квартири на другому поверсі Ганна Іванівна. — Вогню ніхто не бачив, а диму було стільки, що затягло увесь під'їзд. Так, наче проводка горіла. Всі повідкривали тамбури, повиходили з квартир дивитися, що там.
У цей час, о пів на восьму, до під'їзду приїхали слідчі. Кілька бійців спецпідрозділу "Сокіл" УБОЗу в масках, з ними десятеро в цивільному. Зламали замок й увійшли до трикімнатної квартири, де жив колишній губернатор Харківщини Арсен Аваков, 48 років, із дружиною 48-річною Інною та сином Олександром, 25 років.
— Я приїхала туди. Попросилася бути під час обшуку. Мене не допустили, — каже Тетяна Вишневецька, адвокат Авакових.
Юриста впустили за годину.
— До нас також стукали, питали, чи не бачили ми сусіда, — розповідає мешканка сусідньої квартири Юлія. — Кажу, ні. Він з'їхав більш як рік і сюди не навідувався.
Обшук тривав 9 год.
— Вони не вилучили жодного предмету чи документа, — каже Тетяна Вишневецька.
О 12.00 слідчі переїхали до іншої квартири Авакових — 12-кімнатних апартаментів в новобудові на вул. Мироносицькій у центрі Харкова.
— Копирсалися 4 години. Вилучили копію паспорта, посвідчення депутата облради і якісь коробки з телефонами, підзарядками. Але усе це не схоже не те що на якісь державні документи, а навіть просто на інформаційні носії, — каже друг сім'ї Ірина Удодова, якій дозволили бути під час обшуку.
— Винесли гроші, що належали дружині Авакова, і багато речей, які до справи ніякого відношення не мають, — говорить Юрій Вишневецький, адвокат Арсена Авакова. — Ми скаржитимемося в прокуратуру.
Обшуки проводили в рамках кримінальної справи, яку прокуратура області порушила 26 січня. Авакова підозрюють у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки. А саме в незаконному виділенні 55 га землі під Харковом. 31 січня слідчий Червонозаводської прокуратури обрав для Авакова запобіжний захід у вигляді взяття під варту та оголосив колишнього губернатора в міжнародний розшук.
Арсен Аваков кримінальну справу проти себе назвав сфабрикованою.
— Мене хочуть залякати як керівника харківської "Батьківщини", — пише він на своєму сайті.
На наступних парламентських виборах Аваков збирався балотуватися до Верховної Ради по мажоритарці.
Через інтернет екс-губернатор поширив заяву, що він не проситиме політичного притулку:
— Я в зарубіжному відрядженні. Обов'язково планую повернутися.
Де, в його оточенні не кажуть. Нібито був у Берліні, збирався до Греції.
— По особливостях проекту, над яким працюю, я більше часу проводжу в Римі, Лондоні, Варшаві й Вільнюсі. Втім за останні декілька тижнів побував й у багатьох інших дивовижних містах, — уточнив Аваков під час останнього онлайн-інтерв'ю наприкінці січня.
Арсен Аваков поїхав з Харкова близько п'яти місяців тому. Перед тим виставив на продаж чи не увесь свій бізнес. Продав "Салтівський хлібозавод". Андрія Переєденка, керівника підприємства "Інвестор", що належить Авакову, та двох співробітників з 21 вересня затримали. Їх підозрюють у незаконному оформленні 700 га землі під Харковом на підставних осіб фірми "Доро".
Торік журнал "Фокус" оцінив статки Арсена Авакова у $282,9 млн.
Коментарі
6