— Сподіваюся, завтра зможемо завершити судову і розглянути пенсійну реформи. Також нас чекає медична реформа. Тому цього тижня доведеться працювати ефективно, — каже голова Верховної Ради 46-річний Андрій Парубій 2 жовтня на погоджувальній раді.
До 7 жовтня народні депутати мають розглянути 572 правки до низки процесуальних кодексів та інших законодавчих актів у рамках судової реформи і 2144 зміни — до законів для ухвалення пенсійної реформи.
— Зміна кодексів зводиться до торгу між політичними силами. Кожен намагається пролобіювати щось своє, — говорить Ярослав Юрчишин, 36 років, виконавчий директор "Трансперенсі Інтернешнл" в Україні.
— На виході матимемо незбалансований і хаотичний комплекс змін до ключових кодексів. Деякі позиції можуть стати гіршими. Наприклад, Андрій Лозовий із Радикальної партії пропонує встановити кінцеві терміни подачі слідчими справ до суду. Це означатиме, що такі складні справи, як боротьба з контрабандою, організованою злочинністю, фактично розвалюватимуться. Бо слідчі не встигатимуть підготувати їх належним чином.
Коли Андрій Портнов (заступник глави Адміністрації президента за часів Віктора Януковича. Переховується в Росії. — ГПУ) переписував кодекси, то позбавив сторону обвинувачення права подавати апеляцію в адміністративних провадженнях. Наприклад, звинувачення в корупції місцевого чиновника довести в суді фактично неможливо. Справу спеціально затягують. Потім суддя вирішує її закрити. А сторона обвинувачення — держава — не має права апеляції. Це пропонують виправити.
Коментарі