Народні депутати збільшили фінансування апарату Верховної Ради майже на 100 млн грн. Це сталося кілька днів тому під час внесення змін до Держбюджету на 2009 рік. За це проголосував 331 нардеп.
Майже 300 млн грн від підвищення акцизу на пиво Кабмін пропонував спрямувати на соціальні витрати: закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет, роботи із забезпечення цілодобового водопостачання Львова та на Шевченківський національний заповідник у Каневі. Однак перед голосуванням народні обранці внесли до закону норму про те, аби збільшити кошторис Ради на 97 млн грн.
Із них 58 млн піде на фінансування законотворчої діяльності депутатів. На покращення обслуговування роботи парламенту — 23 млн. На закордонні відрядження депутати матимуть майже 9 млн — це вдвічі більше, ніж передбачали. Збільшили на мільйон фінансову допомогу санаторіям, де відпочивають народні обранці.
Член бюджетного комітету "бютівець" 36-річний Олег Ляшко доповідав у сесійній залі з цього питання. Говорить, що таким було рішення керівників фракцій.
— Я лише озвучив те, що було мені запропоновано, — непевно каже.
Зі слів "регіонала" Михайла Чечетова, 55 років, він узагалі не розуміє, про що йдеться.
— Я не помню все статьи, за которые мы голосовали. Ключевым там был инсулин, а остального не помню! С утра Кабмин внес законопроект. Нам даже не дали почитать. Это все было в большой спешке. Если бы мы увидели, что там такой пункт, мы бы его выбросили. Но нам же забили мозги инсулином! А мы не могли за это не голосовать, чтобы нам потом люди этим не тыкали.
Ключевым там был инсулин, а остального не помню!
Нардеп від блоку НУ-НС Тарас Стецьків, 45 років, каже, що під час голосування його не було в залі.
— Я коли дізнався, що таке прийняли, був шокований. Ми ж збиралися на собі економити. Я зараз сам піду у Верховну Раду, підніму голосування і подивлюсь, яким чином без обговорення це рішення пройшло.
На початку року депутати зменшили утримання Ради на 118 млн грн порівняно з 2008-м. Зокрема парламент скоротив витрати на телефонні розмови й охорону своїх будівель. У березні народні обранці прийняли постанову про те, аби вдвічі урізати зарплатню собі та помічникам. На цьому заощадили би 60 млн грн. Однак у неофіційних розмовах нардепи говорять, що й досі замість запланованих 7–8 тис. грн отримують по 14–17.
Коментарі