вівторок, 01 березня 2016 07:40

Чим запам'яталися генпрокурори після Майдану

19 лютого президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна. Що зробив на посаді він і його попередники після Революції гідності?

Олег Махніцький був на посаді 110 днів

Олег Махніцький, 45 років, став виконувачем обов'язків генпрокурора 24 лютого позаторік — за квотою партії "Свобода". Розслідував злочини на Майдані. Почав затримувати "беркутівців" із "Чорної роти". Звертався до Євросоюзу щодо введення санкцій проти Віктора Януковича та 22 його соратників. Однак у цьому списку не було колишнього голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна й олігарха Дмитра Фірташа. Оцінив вивезений командою екс-президента капітал у $100 млрд.

Ходили чутки, що Махніцький нібито купив столичний готель "Гаятт". Він це заперечив. Як і те, що його донька Мар'яна навчалася в Лондоні.

Президент Порошенко звільнив Махніцького з посади в. о. генпрокурора за його заявою 19 червня 2014 року. Того ж дня призначив його своїм радником. Махніцький був ним до лютого 2015-го.

Віталій Ярема працював генпрокурором 235 днів

Колишній начальник столичної міліції, народний депутат і перший віце-прем'єр Віталій Ярема, 52 роки, очолив Генпрокуратуру 19 червня 2014‑го за поданням президента Петра ­Порошенка.

Створив управління спеціальних розслідувань злочинів проти активістів Майдану. Займався "вишками Бойка".

Коли Ярема був генпрокуророром, його 26-річного сина Віталія призначили начальником департаменту держреєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби.

Багато писали про те, що родина заступника генпрокурора Анатолія Даниленка привласнила 140 га водойм у Васильківському районі на Київщині. А активісти Автомайдану показали будинок Віталія Яреми в котеджному містечку "Золоче" за 9 км від столиці. Це — маєток площею близько 1 га, зі штучним озером.

9 лютого торік подав у відставку.

Віктор Шокін тримається на посаді 389-й день

63-річного Віктора Шокіна парламент призначив генпрокурором 10 лютого 2015-го — за поданням президента.

За цей час затримали колишнього керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. Однак він уже не перебуває під домашнім арештом, бо прокуратура не звернулася до суду щодо продовження терміну.

Порушив справи щодо нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука, бізнесмена Геннадія Корбана — колишнього заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Тоді область очолював мільярдер Ігор Коломойський. Слідчі завершили й передали до суду справи п'яти "беркутівців".

Їздить броньованим автомобілем "Мерседес" за 19 млн грн.

Зараз ви читаєте новину «Чим запам'яталися генпрокурори після Майдану». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути