вівторок, 03 червня 2014 07:00

"Чеченців, які тут розгулюють, за братів вважають"

Автор: ФОТО з сайта www.ukranews.com
  Студенти Слов’янського державного педагогічного університету, які приїхали на сесію, сидять у бомбосховищі
Студенти Слов’янського державного педагогічного університету, які приїхали на сесію, сидять у бомбосховищі

Що відбувається у Слов'янську, розповідають місцеві жителі.

Станіслав Мокрий, 24 роки:

— Багато хто хотів би поїхати, але не можуть люди залишити квартири. У п'ятницю весь день стріляли в мікрорайоні Артема. Рідні дзвонять і кажуть, що лежать на підлозі в прихожій. У приватному секторі розбомбили зо два десятки будинків. Ополченці ховаються по житлових масивах і палять звідти по нацгвардійцях. А ті у відповідь — по них. Через це, кажуть, загинули вже до 20 місцевих. Чотирьох із них знав. Учительці з технікуму снайпер у голову вистрелив. Жінка, якій я комп'ютер робив, померла від осколка. І два товариші, з якими пиво інколи пив. Одному з них вистрелили в спину.

Голосувати не дали. Лякали, хто піде — того розстріляють. Але люди все рівно більше за Росію. Я вступився раз за Україну — так мене назвали "Правим сектором" і вдарили в обличчя. Тут, якщо щось не те, — одразу "Правий сектор" винен. Днями застрелили п'яного, який ішов додому. Всі сказали, що то снайпер із "Правого сектора". Зате чеченців, які тут розгулюють, за братів вважають.

Анастасія Останкович, 22 роки:

— Люди злі через дії нацгвардії. У п'ятницю снаряд попав у дитячу лікарню і на територію школи. Жінки з дітьми вже не раз виходили на площу й вимагали припинити обстрілювати місто і відвести війська. Але їх жодне українське телебачення не показало.

В ополченні 80 відсотків — це хлопці зі Слов'янська. Майже всіх знаю в обличчя. Українська влада всіх нас тут обізвала сепаратистами і терористами. І замість того, щоб говорити з нами — кинула війська. Тому люди розчаровані в єдиній Україні. Допомоги, крім Росії, чекати ні від кого. За весь час слова підтримки написало лише двоє-троє людей з України і сотня — з Росії.

Анастасія Шарловська, 22 роки:

— Хто не виїхав — ховаються по підвалах. Але ми не хочемо жити під київською хунтою і будемо воювати до кінця. Дуже сподіваємося на Путіна. Хочемо жити окремо, бо українська влада воює проти власного народу. Нас почали захищати добровольці Кадирова, люди з Криму. Який вони стосунок мають до нас? Такий самий, як і американські найманці до української армії. Я їх не бачила, але друзі чули, як ті англійською між собою говорять.

Зараз ви читаєте новину «"Чеченців, які тут розгулюють, за братів вважають"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути