У понеділок у комітетах Верховної Ради обговорювали можливість запровадження механізму визначення рейтингу кандидатів у депутати — праймеріз. Його хочуть застосувати перед виборами 31 жовтня.
— Це свого роду внутрішньопартійне голосування для визначення кращих кандидатів, які братимуть участь у виборах. Праймеріз сприятимуть появі нових партійних лідерів. БЮТ зараз проводить їх серед своїх партійців. Уже на місцевих виборах побачимо результат, — каже "бютівець" Андрій Шевченко, 33 роки.
Поруч із ним сидять двоє експертів центру суспільних стратегій "Куб". Один із них, Василь Самохвалов, каже, що технологію розробляли на основі досвіду США та Естонії:
— За допомогою Інтернету партієць сам обирає своїх представників до органів влади. Голосування таємне. Наприклад, із числа претендентів обирають найкращу п"ятірку кандидатів, які будуть висуватися від партії в мери міста.
Андрій Шевченко пропонує до осені розробити закон щодо проведення праймеріз. Це має бути правом, а не обов"язком кожної парторганізації. Додає, що перед місцевими виборами праймеріз проводять БЮТ і партія "Сильна Україна" віце-прем"єра Сергія Тігіпка.
Слово бере голова комітету виборців 34-річний Олександр Черненко.
— Це більше виглядає, як виборчі технології, — каже. — Бо навряд чи в нас в Україні можна це застосувати. Партії — гальмо цьому. Адже виникне конкуренція всередині їх і кожен боротиметься за свою групу підтримки. Тому ефективнішим способом будуть відкриті списки.
Вони передбачають, що виборець сам визначає, кого з висуванців партії йому підтримати.
Коментарі