— Якщо об'єднання "Народного фронту" і "Блоку Петра Порошенка" створить потужну політичну силу, яка продовжить реформи в країні, я абсолютно не проти, — говорить заступник голови фракції НФ 44-річний Андрій Іванчук в інтерв'ю сайту "РБК-Україна".
— Ключове — домовитися про ідеологію, — продовжує. — Ідуть переговори. Дві фракції коаліції сьогодні працюють як одна команда. Думаю, це буде абсолютно логічним.
На позачергових виборах у жовтні 2014 року до парламенту пройшли "Народний фронт", "Блок Петра Порошенка", "Самопоміч", "Опозиційний блок", Радикальна партія Олега Ляшка і "Батьківщина". У Раді працюють 423 депутати. 140 — від БПП, від "Народного фронту" — 81.
— Можливо, що потужніша партія поглине менш потужну, — говорить політолог 61-річний Олександр Кочетков.
— Це вигідно для "Блоку Петра Порошенка". А в "Народному фронті" є люди, які хочуть гарантувати собі перебування в майбутньому парламенті, тому співпрацюють із БПП. Із задоволенням перейдуть туди. Але багато хто відмовиться. Дуже велике питання щодо Арсенія Яценюка (голова партії "Народний фронт". — ГПУ). Він має президентські амбіції. Це об'єднання зменшить його шанси на балотування.
— Об'єднання може відбутися ближче до президентських виборів. Скоріше, у вигляді ребрендингу (з англійської — зміна назви, логотипу, слогану. — ГПУ). Тоді не буде ні "Народного фронту", ні БПП, а щось нове, — каже політолог 58-річний Володимир Фесенко.
— Але поки що це — розмови, не більше. У президентській фракції від ідеї не в захваті, тому її і не підтверджують. "Народний фронт" зацікавлений, бо хоче гарантувати собі політичне майбутнє. У БПП побоюються, що низький рейтинг НФ ударить по новій політичній силі. Плюс традиційна проблема — лідерство. Хто очолюватиме нову партію? У нинішній ситуації лідером може бути лише Петро Порошенко. Але в статусі президента він не може ним стати. Тому розглядається варіант прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Амбіції є й у генпрокурора Юрія Луценка.
— Ідея об'єднання відпрацьовувалася ще під час місцевих виборів. Тоді "Народний фронт" влився у списки від БПП, — говорить колишній народний депутат 53-річний Тарас Чорновіл.
— У "Блоці Петра Порошенка" готові повернутися до цього питання на початку 2019 року. Об'єднання майже неминуче. Для президентської партії одним із його плюсів є те, що "Народний фронт" досить дисциплінований. За урядові й президентські законопроекти іноді голосують краще, ніж рідна партія Гройсмана і Порошенка.
Коментарі