Ексклюзиви
вівторок, 20 грудня 2016 07:05

Без закону про спецконфіскацію у держбюджеті не вистачатиме 40 мільярдів

— Український парламент, на жаль, через страх окремих народних депутатів або через бажання отримати свою вигоду не проголосував за закони щодо цивільної спецконфіскації. Це найбільша поразка цього року в частині боротьби з корупцією, — говорить міністр юстиції 37-річний Павло Петренко 15 грудня. Представляє в уряді "Народний фронт".

Закон про спецконфіскацію передбачає повернення вкрадених Віктором Януковичем коштів. За ним у державний бюджет на наступний рік має надійти близько 40 млрд грн. З них 50% мали спрямувати на національну безпеку й оборону. Решту — на соціальну допомогу для 9 млн громадян. Закон ініціювали депутати з "Народного фронту". Проте в парламенті його не підтримали.

— Третій рік поспіль заарештовані кошти Януковича та його оточення — на рахунках "Ощадбанку України", — говорить народний депутат 37-річний Антон Геращенко з фракції "Народний фронт".

— Повернути ці гроші до держбюджету в рамках кримінального процесу поки що буде дуже важко. Необхідно прийняти європейський закон про спецконфіскацію цивільним шляхом. Тоді підозрюваним у розкраданні державних коштів можна буде висувати вимогу з'явитися до суду й пояснити походження статків. За таким законом Латвія конфіскувала до свого бюджету 50 мільйонів євро. Вони належали офшорним компаніям, імовірно пов'язаними з українськими чиновниками-втікачами. А у Верховній Раді є депутати, які категорично відмовляються голосувати за цей закон. Прикриваються різними легендами.

У бюджеті на 2016 рік було закладено 7 млрд грн з арештованих коштів Януковича. Вони мали піти на модернізацію озброєння та військової техніки. Але цього не сталося.

Зараз ви читаєте новину «Без закону про спецконфіскацію у держбюджеті не вистачатиме 40 мільярдів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути