Ексклюзиви
Середа, 22 лютого 2012 05:15

Балога не послухався Азарова

— Иди, я тебе потом позвоню. Выйдешь, — каже своєму охоронцю мер Одеси 57-річний Олексій Костусєв. Він приїхав в Адміністрацію президента на перше цьогорічне засідання Ради регіонів.

На прохідній міський голова показує посвідчення. Усіх посадовців охорона проводить поза рамкою. Їхніх помічників пропускають через металошукач.

Президент 61-річний Віктор Янукович запізнюється на 8 хв.

— Я бачу, що більшість голів облдержадміністрацій вчасно роблять висновки по реформах, які ми розпочали. Але є й такі, які досі очікують, коли, як кажуть, пєтух прокукарєкаєт чи клюне в одне місце. Чекати не треба, — починає виступ глава держави. — У Кіровоградській області кілька тижнів тому ми відкривали перинатальний центр, — переводить погляд на голову Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна. Той встає і потуплює очі. — Сідайте. Я побачив пресу, яка нічого живого не залишила на тому центрі. Хотів би почути, чи справді падає штукатурка, чи стеля зруйнована. Якщо так, будете відповідати. Якщо ні, візьміть фахівців, журналістів і поїдьте туди. Ми повинні знати правду.

Журналісти сміються. Вони дивляться виступ на екрані у прес-центрі.

— Сергей Николаевич, я вам не завидую, — каже хтось.

— Оцінка споживачів — це оцінка нашої з вами роботи, — продовжує Янукович. — Тому вимагаю, щоб до кінця 2012 року тарифи були приведені до економічно обґрунтованого рівня. Платежів, що надходять від споживачів, недостатньо, щоб оновити комунальну інфраструктуру. Тому ми повинні щорічно збільшувати обсяги державного фінансування.

Янукович виступає 20 хв. Говорить про реформи. Потім губернатори розповідають про проблеми регіонів. Слово бере міністр з надзвичайних ситуацій 48-річний Віктор Балога. Янукович виходить із зали подзвонити. Міністр замовкає.

— Ти чому паузу взяв? — запитує його прем'єр Микола Азаров, 64 роки.

— Хочу перед президентом підняти питання, які хвилюють міністерство, — відказує Балога.

— Президент наступного оголосив, Вікторе Івановичу. Давай. Закінчуй. Потрібно буде президентові задати питання — піднімеш руку і поставиш, — продовжує Азаров.

Балога мовчить. За кілька секунд прем'єр знову запитує:

— Ну що, завершив?

— Ні, — каже.

— Так чого ж мовчиш? Президент сказав продовжувати засідання. Він відійшов.

— Іде трансляція, — вигукують із зали.

— Трансляція чого? — перепитує Азаров. — У прес-центрі? А, тоді Вікторе Івановичу, сідайте. Я президентові повідомлю.

Віктор Янукович повертається. Засідання завершується за 2,5 год.

Двоє працівниць адміністрації перемовляються біля дверей прес-центру.

— Виктор Федорович после заседания не знает куда идти. Его нужно провести, — каже жінка, років 40, в облягаючій чорній сукні молодшій колезі.

Зараз ви читаєте новину «Балога не послухався Азарова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 424
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути