В інтернеті створили сайт "Межигір'я" з детальним планом резиденції Віктора Януковича. На карті позначені об'єкти на 137 га у селі Нові Петрівці Вишгородського району під Києвом. Також є посилання на маєтки та офіси лідерів Партії регіонів.
Після початку протестів до "Межигір'я" почали їздити активісти Автомайдану. Дорогу до резиденції Януковича їм перегороджував кордон внутрішніх військ та "Беркута". Уперше 19 січня досередини впустили на переговори лідера УДАРу Віталія Кличка.
— Я чекав із півгодини. По мене приїхала машина. Було темно. Я не знаю, куди мене привезли. Будинок був кам'яний, — говорить 42-річний Віталій Кличко.
Віктор Янукович оселився в Нових Петрівцях 2002 року. Фонд держмайна виділив йому в "Межигір'ї" дачу на 325 кв. м. Приватизовувати резиденцію Янукович почав 2007-го. Каже, йому там належать 1,7 га.
— Ціна для мене була дуже серйозна, тому я змушений був продати практично все, що мені належить і в Донецьку, і в Києві, — розповідав. У декларації про доходи зазначив, що отримав від продажу нерухомого майна 2,6 млн грн.
Інші 129 га резиденції записані на приватну фірму "Танталіт". 7,6 га — на благодійний фонд "Відродження".
На сайті "Українська правда" є інформація, що "Танталіт" зареєстрована на біржового маклера з Відня й австрійського юриста з Ліхтенштейну. Насправді належить родині Януковичів. На цій території — яхт-клуб на березі Київського моря, гольф-клуб, кінний клуб та адміністративний будинок. Австрійський юрист за паперами також є власником фірми "Дім лісника", що контролює мисливське господарство "Сухолуччя". Там на кабанів полює Янукович.
На 7,6 га землі фонду "Відродження" звели оздоровчий корпус, приміщення для боулінгу, тенісний корт, будинок відпочинку, банно-оздоровчий комплекс, три декоративні басейни, підземний тир. За приблизними оцінками, все це коштує понад $130 млн, пише "Українська правда".
2009-го уряд Юлії Тимошенко подав до суду, аби повернути резиденцію в державну власність. Тоді ж нардепи-"регіонали" Володимир Химичук та Олег Рожнятовський забрали із Вишгородської райради всю документацію із приватизації "Межигір'я". Передали папери нібито до Генеральної прокуратури. Де вони зараз — невідомо.
988 року на території "Межигір'я" заснували православний монастир. 1920‑го більшовики його закрили. Будівлі розібрали. Там знайшли бібліотеку з рукописними книгами, які нібито належали князю Ярославові Мудрому. На місці монастиря побудували державну дачу. За радянських часів це була резиденція партійних керівників — Павла Постишева, Станіслава Косіора, Микити Хрущова, Петра Шелеста, Володимира Щербицького.
6,5 метра заввишки сягає металевий паркан, яким обгороджені 137 га резиденції Віктора Януковича.
Коментарі