8 листопада на з'їзді працівників муніципальної освіти чекали російського президента Володимира Путіна. Напередодні він скасував візит.
— Фасади обшарпаних будинків на вулицях, якими мав проїжджати Путін, завісили банерами. На них були намальовані квіткові горщики, коти, зелені дерева. Хоча листя давно опало. Дивно, що не зобразили у вікнах щасливі обличчя суздальців. Будинки за маршрутом президента відвідували працівники спецорганів і попереджали, щоб ніхто не виглядав із вікон під час проїзду царственої особи. Могли б стрельнути, — каже 35-річний Андрій із російського міста Суздаль. Просить не називати його прізвища.
— За кілька днів до того ще й дороги ремонтували. Асфальт клали поверх калюж шаром до рівня тротуару. Будинки фарбували поверх облізлої емалі. Зігнали робітників з усіх районів міста, — додає місцевий Володимир Сахаров. Також уздовж дороги від вокзалу встановили ліхтарі. Досі люди ходили в темряві.
Місто розташоване від Москви за 200 км. Перша письмова згадка про нього датується 999 роком. Має близько 200 історичних пам'яток. Його називають містом-музеєм. Щороку його відвідують до мільйона туристів.
— Це нормальна практика, коли полотнами прикривають зруйновані фасади. Уперше такі використали в Ленінграді після блокади. Продати чи відремонтувати ці будинки неможливо, бо то приватна власність. Господарі померли, а спадкоємці тут не живуть, — пояснюють в адміністрації губернатора Владимирської області, до якої належить місто.
У ньому 10 тис. жителів. Городяни працюють у "Цеху сувенірів Суздалі" та на заводі з виробництва медовухи. Середня зарплата 10–15 тис. руб., тобто 2,5–4 тис. грн.
Коментарі