Киянка 27-річна Оксана Данкевич плете африканські кіски на дому.
— По непарних числах ходжу на роботу в салон краси, а по парних приймаю клієнтів удома, — каже Оксана. — Плетіння займає 8-10 годин на день. Якщо кудись поспішаю, кличу подругу. Тоді плетемо двоє в чотири руки. Вкладаємося у п'ять годин.
До Оксани записалася киянка Ірина, 32 роки. Привела із собою доньку 8-річну Вікторію.
— Ми на море їдемо післязавтра. Хочу заплести малій косички, щоб не морочитися на пляжі з зачісками, — каже Ірина.
Дівчину садять у перукарське крісло. Волосся розчісують і ділять на сектори.
— Коси — найпопулярніша зачіска і влітку, і взимку. Коли гаряче, можна заплести довге волосся, і воно не паритиме спину. Взимку косу легше сховати під шапку. Вона захищає волосся від перемерзання. Воно менше січеться і випадає.
Африканські можна не розплітати два місяці. За цей час волосся відростає на 1-2 см.
— Їх любила Клеопатра. З кісками голову можна мити рідше, бо волосся не так швидко жирніє. Дітям заплітаємо з їхнього волосся, щоб не перевантажувати шкіру голови. Коли плету дорослим, використовую нитки, спіралі та джгути. Дреди вже не модні. Востаннє їх робила у квітні. Після них волосся треба відстригти. Розплести нереально.
Волосся має бути не коротше ніж 10 см. Красиво й ефектно виглядають 200 кісок. Оксана бере 6 грн за кіску. У салоні вона обійдеться у $1 — 8 грн.
— Бізнесвумен плетуть коси перед довгими перельотами або на відпочинок. Зачіска невибаглива, не потребує укладки. Африканські жінки їх заплітають, бо в них волосся пухнасте і не відростає довше плечей. У кісках видається здоровіше. За допомогою ниток і джгутів його можна видовжити хоч до п'ят, — запевняє перукар.
Коментарі